A vádirat szerint a két férfi kidobóként dolgozott egy kecskeméti diszkóban, ahová 2000. október 1-jén a sértett vendégként tért be, majd nem sokkal később szóváltásba keveredett az egyik kidobóval. A vádlott a társával együtt kivitte a vendéget a diszkóból, ököllel és viperával addig verték, amíg eszméletét vesztette, és összeesett. Ezután úgy döntöttek, hogy az eszméletlen férfit nem hagyják életben, és elhatározták, hogy a gyilkosságot vonatbalesetnek álcázzák.
A magatehetetlen sértettet a közeli vasútvonalhoz vitték. A sínek közé fektették olyan testhelyzetben, mintha aludna. A vádlottak bíztak benne, hogy a vonatgázolás okozta sérülések elfedik a bántalmazások nyomait is.
A magára hagyott sértettet egy menetrend szerinti vonat elgázolta, és a férfi a helyszínen életét vesztette.
A főügyészség a két férfit előre kitervelten, aljas indokból elkövetett emberölés bűntettével vádolja, és fegyházbüntetést indítványoz velük szemben. A letartóztatásban lévő vádlottak bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék dönt – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozóiroda 2022. december 1-jén tudatta, hogy a korábban vonatbaleset hitt ügyben gyilkosságra vonatkozó információk kerültek elő egy orgazdaság miatt folytatott nyomozás közben.
Az áldozatot exhumálták, majd a Nemzeti Szakértői és Kutató Intézet igazságügyi orvos-, nyom-, fizikus- és antropológusszakértő együttes vizsgálata megállapította, hogy az elhunyt koponyáját a vonatgázolás okozta sérülésen kívül több más fizikai behatás is érte.
A rendőrség közölte: a negyvenhét éves N. Tamást kecskeméti otthona közelében, a negyvenkilenc éves V. Lajost pedig nagyvenyimi munkahelye előtt fogták el.