Női közéleti vezetőképzőre, az Erdélyi politikai iskolába és a Kárpátaljai közéleti vezetőképzőre szeptember 24-ig jelentkezhetnek mindazok, akik szeretnének jobban elmélyülni a politika és a közélet világában – tudatta lapunknak eljuttatott közleményében a Mathias Corvinus Collegium (MCC).
Női közéleti vezetőképző program
Idén hatodik alkalommal indul az MCC Női közéleti vezetőképző programja, ismét Novák Katalin köztársasági elnök asszony fővédnökségével.
A képzésére azon hölgyek jelentkezését várják, akiknek vezetői ambícióik vannak és már van egyetemi diplomájuk.
A képzés nagy hangsúlyt fektet a gyakorlati tapasztalatszerzésre, ezért kiscsoportos projektmunka is vár a résztvevőkre, amelynek során hazai és külföldi szakemberekkel, vezetőkkel és politikusokkal is találkozhatnak.
Az előadások egy része angolul hallgatható meg, így a felsőfokú angol nyelvtudás elengedhetetlen a programban való részvételhez.
A Női közéleti vezetőképző program nemzetközi viszonylatban is elismert hazai és külföldi szakértőket vonultat fel minden évben.
Kárpátaljai közéleti vezetőképző
A Kárpátaljai közéleti vezetőképző szintén hatodik évfolyamát indítja el.
A programra minden olyan 18 és 36 év közötti, magyar és ukrán nyelvtudású fiatal jelentkezését várják, akik felelősséget éreznek a kárpátaljai magyarságért és hosszú távon saját közösségük alakítói, véleményformálói kívánnak lenni.
A Brüsszelben, Budapesten és további anyaországi helyszíneken folyó program tematikája alapvetően négy képzési elemre épül: a közügyek menedzsmentjére, különböző készségfejlesztő tréningekre, meghívott kárpátaljai és magyarországi előadókkal, szakemberekkel való beszélgetésekre, valamint az e-learning alapú oktatásra, amelynek keretében társadalomtudományi, filozófiai, elemzési és közgazdasági ismeretekre tehetnek szert a hallgatók.
Erdélyi politikai iskola
Az idei évben hetedik alkalommal induló Erdélyi politikai iskola célja, hogy praktikus politikai ismeretekkel lásson el olyan érdeklődő fiatalokat, akik hosszú távon vállalnának szerepet saját közösségük alakításában, a közösségi véleményformálásban.
Az ősszel kezdődő, öt hétvégét felölelő képzés helyszínei: Kolozsvár, Szatmárnémeti, Brüsszel, Bukarest és Budapest.
A magyar és angol nyelven zajló képzéssorozat alatt a résztvevők betekintést nyerhetnek például a politikai pártok és kampányok működésébe, a közösségépítés technikáiba, a közvélemény-kutatás, beszédírás módszertanába, vezetői készségeiket pedig tárgyalástechnikai, retorikai és prezentációs gyakorlatokon keresztül fejleszthetik. Az Erdélyi politikai iskola képzéssorozat vendégelőadói elismert erdélyi és külföldi szakértők, politikusok.