Leváltották a 444 lapigazgatóját, gyorsan eltűnt az impresszumból is

Állítólag durva törésvonalak alakultak ki Erdélyi Péter személye körül.

Magyar Nemzet
2023. 08. 22. 14:54
444 logo (Photo: Wikipedia)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erdélyi Péter eddigi lapigazgató ezután már csak külsős tanácsadóként tevékenykedik a 444 és a Lakmusz portálokat kiadó Magyar Jeti Zrt.-nél – tudta meg a Media1. Információik szerint nemrég olyan durva törésvonalak alakultak ki Erdélyi személye körül, hogy az tömeges távozásokhoz vezetett a lapnál. 

Az újságíró neve így már nem szerepel az impresszumban. 

Korábban a Magyar Nemzet beszámolt arról, hogy tavasszal tömeges felmondás indult meg 444-nél, miután vizsgálat indult a lap egyik középvezetője ellen, akit állítólag többen is munkahelyi zaklatással vádoltak. 

Bár a vizsgálat felmentette A középvezetőt, a lap működését gyorsan átszervezték, hat ember pedig úgy döntött, máshol folytatja A karrierjét. A Media1 megkereste Kardos Gábort, a Magyar Jeti vezérigazgatóját, aki arról beszélt, hogy rengeteg változás volt náluk az elmúlt hónapokban. 

„Az egy hete bejelentett, meghatározó változás most a 444 új főszerkesztő-helyetteseinek kinevezése: Haszán Zoltán, Plankó Gergő és Lovas Gergő mostantól ebben a felelősségi körben dolgoznak a 444-nél, a nemrég csatlakozott Diószegi-Horváth Nóra és Haász János pedig szerkesztési feladatokat is vállalnak. Erdélyi Péter hónapok óta tanácsadóként dolgozik velünk fontos pályázati és fejlesztési projekteken. Ezen a területen két további szakemberrel is erősítettünk Bulla Zsófi és Paukovics Gergő személyében” – fogalmazott. 

Emlékezetes, hogy korábban jelentős összeget, 

nagyjából 120 millió forintot fordított az Európai Bizottság közvetlenül a magyarországi választások előtt arra, hogy Lakmusz néven elindulhasson egy 444-es hátszéllel működő „tényellenőrző” portál, amely a kampányidőszakban szinte kizárólag a kormánypártok állításait cáfolni igyekvő cikkeket jelentetett meg.

A 2,2 millió eurós összköltségvetésű pályázatból Brüsszel hét „tényellenőrző csapatot” finanszírozott 12-15 hónapos futamidővel, egy-egy nyertesre tehát több mint 120 millió forint jutott. 

Borítókép: A portál logója (Forrás: Wikipédia)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.