– Kapuzárási pánik van az európai döntéshozatali fórumokon,
Brüsszelben arra hivatkoznak, hogy jönnek az európai parlamenti választások, "jönnek a populisták, akik az emberek nézeteit képviselik" és könnyen alakulhat úgy a választások utáni helyzet, hogy már nem lehet a migrációpárti javaslatokat ilyen könnyedén átvinni.
Ezért egészítették ki egy eddig hiányzó elemmel a korábban elfogadott migrációs paktumot – fogalmazott Rétvári Bence, aki a brüsszeli migrációs paktum kiegészítő rendeletéről beszélt a közmédiában. A Belügyminisztérium parlamenti államtitkára
azt mondta, az előző paktum azt szabályozta, hogy mi az eljárás a napról napra megjelenő illegális migránsok esetén, most pedig arról van szó, hogy egy hirtelen megjelenő, tízezrek okozta válsághelyzetben mit tesz az Európai Unió.
– Azaz, ha egy ország azt mondja, hogy válsághelyzet van, és ezt elismerik Brüsszelben, eldöntik, hogy melyik ország hány embert vegyen át onnan
- ismertette.
Rétvári Bence szerint Brüsszel visszaél a hatalmával, mert menet közben átírja az eljárási szabályokat. – Olyanokról döntenek "másodperclogika" és belső koalíciós feszültségek alapján, amelyek generációkra határozzák meg Európa jövőjét – hangsúlyozta az államtitkár, aki
garanciának nevezte, hogy az alaptörvényben meghatározottak szerint Magyarország területére nem lehet külföldieket betelepíteni a magyar Országgyűlés megkerülésével.
– A magyar baloldal mindig elmondja, hogy támogatják a migrációpárti javaslatokat, sőt Brüsszelben az összes kvótajavaslatot meg is szavazták - mutatott rá.
Kitért arra is, hogy mindenkinek el kell döntenie, hogy a törvények oldalára vagy az embercsempészek oldalára áll. – Aki a törvények oldalára áll, az megvédi a határokat, az unió területén kívül folytatja le az eljárásokat, és akinek joga van bejönni, azt beengedi, akinek nincs, azt viszont nem. Ezek vagyunk mi, akik a törvények oldalán állunk. A másik oldal azt mondja, ahány illegális migránst az embercsempészek elhoznak az unió határáig, azokat befogadják és kis kivétellel szétosztják - tette hozzá, "migránsmágnesnek" nevezve az uniós jogszabályt.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Europress/AFP)