Hódot kaptak lencsevégre a paksi atomerőmű övcsatornájánál, a felvételt az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. tette közzé a közösségi oldalán – hívta fel a figyelmet a TEOL. A természetes vizes élőhelyek kialakításának egyik legmeghatározóbb szereplője és kivitelezője az eurázsiai hód (Castor fiber). Talán a Duna magas vízállásának vagy egy új terület utáni kutatásnak köszönhetően került a hód a Paksi Atomerőmű övcsatornájába, ahol sikerült nappal lefilmezni – latolgatja az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. a közösségi oldalán.
Magyarország hódállománya a XIX. század közepére a vadászat miatt kipusztult, a faj Magyarországra való visszatérése a XX. század végén, 1991 körül kezdődött, az első példányok spontán módon érkeztek a Szigetközbe, Ausztria irányából.
Magyarországon 1996 és 2008 között zajlott visszatelepítési program, amely főként a Duna–Dráva területeit, a Hanság területét és a Tisza több szakaszát, illetve a tapolcafői kiskerteket érintette. A hódok ma Magyarország minden folyóján és számos térségben az alkalmas vízfolyások döntő többségén is jelen vannak. – A jelenlegi állomány kialakulásában a magyarországi visszatelepítések mellett az Ausztria és Horvátország irányából történő spontán terjedés is kiemelten fontos szerepet játszott – írja a portál.