Lopott ígéretekkel kampányol Magyar Péter

A Tűzfalcsoport legújabb írásában rávilágítanak: a Magyar Péter által március 15-én elmondott ígéreteket és kijelentéseket korábban szinte kivétel nélkül megfogalmazták a baloldali pártok is.

Forrás: Tűzfalcsoport2024. 03. 16. 15:25
Magyar Péter zászlót bont március 15.
Fotó: Havran Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyar Péter, Varga Judit exférje a „kétharmaddal bebetonozott pártfunkcionáriusok”, vagyis az Állami Számvevőszék a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) vezetése, az alkotmánybírák, a legfőbb ügyész és a köztársasági elnök menesztésével, illetve az Európai Ügyészséghez történő csatlakozással kampányol hetek óta a Tűzfalcsoport legújabb cikke szerint. 

A blogon ugyanakkor megjegyezték, nem véletlen, hogy egyes bírósági szervek vezetőit nem emlegeti Magyar Péter, ugyanis a csoport forrásai szerint az egyik közeli hozzátartozója a Brüsszel által többször támadott Országos Bírósági Hivatal egyik vezetője. Magyar Péter feltételezett hozzátartozója az a személy lehet, aki bíróként részt vett a devizahiteleseket a jogalkotás oldaláról is teljesen ellehetetlenítő bírósági jogegységi határozat meghozatalában.

Magyar Péter emellett a Tűzfalcsoport szerint önálló ígéretek kialakítására is alkalmatlan, ugyanis a március 15-én elmondott beszédében a korábban a balliberális oldal által hangoztatott ígéreteket szajkózta. 

2013 márciusában ugyanis az MSZP kezdeményezésére a Demokratikus Koalíció és mások mellett a Bajnai Gordon és Juhász Péter vezette Együtt 2014 Választói Mozgalom a jogállamiság és a demokrácia helyreállításáról egyeztettek, aminek eredményeként egy záróközleményt fogalmaztak meg. Ezt a dokumentumot vette most elő a Tűzfalcsoport, amiből kiderült, hogy az akkori pártok és vezetőik a hatalomra kerülésük esetén a köztársasági elnököt megfosztanák törvénykezdeményezési és országos népszavazás-kezdeményezési jogától és megvonnák a köztársasági elnöktől az Országgyűlés feloszlatásához való jogát. 

A dokumentumból kiderül továbbá, hogy a balliberális pártok meg akarnák szüntetni a minősített többség követelményéhez kötött (sarkalatos) tárgykörök meghatározását, ami után bármely tárgykört sarkalatosnak lehetett volna nevezni vagy éppen eltávolítani ebből a kategóriából. 

A Tűzfalcsoport cikke szerint a balliberális pártok indokolatlannak tartják, hogy sarkalatos jogszabályba legyen foglalva a családok védelme, a nemzeti vagyon megőrzésének, védelmének és a nemzeti vagyonnal való felelős gazdálkodásnak a követelménye, az állam kizárólagos tulajdonának és kizárólagos gazdasági tevékenységének köre, valamint a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű nemzeti vagyon elidegenítésének korlátai és feltételei.

A kétharmados korlát lebontása már évek óta téma a baloldalon. Az ellenzék vezetője, Gyurcsány Ferenc korábban már filozofált a kétharmados törvények többséggel való módosításán, illetve eltörlésén.

 Abban hiszek, hogy elő lehet állítani egy olyan helyzetet, ahol elég erős népakarat van ahhoz, hogy vagy megszakítjuk a történelmi-politikai időt egy pillanatra, vagy megszerezzük a kétharmadot

– mondta Gyurcsány Ferenc a Tűzfalcsoport szerint. 

Emellett Fleck Zoltán, a baloldal egyik főjogásza még tovább ment, és arról beszélt, hogy nagy valószínűséggel egy 2022-es ellenzéki győzelem után időlegesen le kell mondani a jogállam tiszta érvényesüléséről. 

Az Európai Ügyészséghez csatlakozást pedig 2018-ban már Hadházy Ákos is szorgalmazta, ennek jegyében pedig egy később hamvába holt aláírásgyűjtést is indított.

Borítókép: Magyar Péter (Fotó: Magyar Nemzet)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.