Így verné tönkre az ellenség páncélos erőit a honvédség + galéria

A honvédelmi miniszter szerint a legfélelmetesebb fegyver továbbra is a harckocsi marad.

Forrás: MTI2024. 04. 29. 17:05
Magyar Honvédség páncéltörő képességét demonstráló hatásbemutató
Fotó: Havran Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A Magyar Honvédség képes megteremteni és megvédeni a békét – hangsúlyozta a honvédelmi miniszter április 29-én, a Veszprém vármegyei Hajmáskéren, egy páncéltörő-képesség hatásbemutató gyakorlat előtt. Hozzátette: a magyar kormány és a magyar emberek a békében érdekeltek. 

Szavai szerint soha nem látott társadalmi, politikai és pénzügyi támogatás áll a magyar honvédség rendelkezésére, hogy végrehajtsa azokat a feladatokat, amelyeket a korábbi években kijelöltek számára.

– Bizonyítani tudjuk, hogy eredményesen fel tudunk lépni a legerősebb páncéltörő erők ellen is

– húzta alá a miniszter.

Magyar Honvédség páncéltörő képességét demonstráló hatásbemutató
Fotó: Havran Zoltán

Felidézte, mostanában sokat beszélnek arról, hogy a modern háborúban már minden a drónokon múlik, „megváltozott a csatatatér”, ám – mint mondta – ez nem így van, hiszen a legfélelmetesebb fegyver továbbra is a harckocsi marad, a harckocsik leküzdése továbbra is „kiemelt feladata minden haderőnek, amely komoly, elrettentő erőt akar képviselni”.     

A Magyar Honvédség nagyon komoly mérföldkőhöz érkezett ma, bizonyítani tudjuk, hogy a páncélozott erők ellen hatékonyan fel tudunk lépni

 – mutatott rá a miniszter.

Magyar Honvédség páncéltörő képességét demonstráló hatásbemutató Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Fotó: Havran Zoltán

Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke elmondta, hogy a Magyar Honvédség az orosz–ukrán háborúból levont tanulságok alapján beszerzett új eszközök és a régi páncéltörő eszközök harmonizációját mutatta be a gyakorlaton.

A páncéltörő képesség kialakítása az első lépés, a második lépés az lesz, amikor a pilóta nélküli eszközöket nemcsak célfelderítésre, hanem páncélozott célok megsemmisítésére használják. A harmadik lépés, amikor a pilóta nélküli eszközök elleni védelmet mutatjuk be, a negyedik pedig a tevékenység összehangolása – közölte.

Minden hadseregnek, így a magyarnak is rendelkezni kell olyan páncéltörő képességgel, amely képes minél távolabbról pusztítani, megsemmisíteni a harckocsikat annak érdekében, hogy az adott védelmi vonal ép maradjon

 – tette hozzá.

A Magyar Honvédség teljes jelenlegi, már rendszerbe állított páncéltörő arzenálja felvonult a nullponti lő- és gyakorlótéren, ahol a régi és új eszközök képességeit, valamint a katonák felkészültségét mutatták meg. Az eszközök közül a Leopard 2A4HU harckocsik 120 milliméteres ágyújuk tüzével küzdötték le a kijelölt célpontokat, de bevetették a Lynx gyalogsági harcjárműveket is, amelyek 30 milliméteres fő toronyfegyverüket használták, illetve a régebbi T–72-es tankokat és Btr–80-as páncélozott szállító harcjárműveket. A gyalogos páncéltörő egységek az izraeli Spike LR2-es irányított rakétát indították, de bekapcsolódott a gyakorlatba az Airbus H145M könnyű, többcélú felfegyverzett katonai helikoptere is egy Mi–24-es harci helikopterrel együttműködve. A kiállított eszközök között újdonság volt a magyar állam által korábban megvásárolt osztrák Hirtenberger cég 120 milliméteres vontatott aknavetője. A statikus soron szinte az összes rendszeresített harceszköz egy-egy példánya látható volt, mind a legkorszerűbb nyugati és hazai gyártású, mind a szovjet-orosz eredetű eszközök.

Borítókép: Jelenet a hadgyakorlatról (Fotó: Havran Zoltán)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.