Aggasztó programsorozattal készül augusztus második felében a MAG Népe Mozgalom, ahol az oltásellenes előadások mellett a cukorbetegeknek ajánlott méhecskékkel való gyógyításról és nőgyógyászati szűrűvizsgálatok hátrányairól is szó lesz majd. A Magyarok Országos Gyűlése néven futó rendezvény részleteit Botka István osztotta meg a közösségi oldalán, aki az egyik legnagyobb védőoltás-ellenes mozgalom oszlopos tagja.
Az úgynevezett MAG Népe Mozgalomnak (amely egy privát csoport a Facebookon) több mint huszonhatezer tagja van, így az oltásellenes és egyéb, modern orvoslást ellenző lobbi hatalmas tömegekhez tud eljutni. A szervezet rendszeresen tart előadásokat is, ahol orvosok szólalnak fel a témában.
A következő rendezvény előadói között lesz Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke is, aki a program szerint egy kötetlen beszélgetésen vesz majd részt Botka Istvánnal közösen, de olyan orvosok is mikrofont kapnak majd, akik szerint a kötelező gyermekkori védőoltásokat felül kellene vizsgálni, és a szülő rendelkezhessen afelett, hogy beadatja-e gyermekének.
A gyermekorvosok ellen fordultak
A szervezet idén tavasszal hadjáratot indított a gyermekorvosok ellen, miután azok nem adtak védőoltás alóli felmentést. Botka István büszkén számolt be korábban arról, hogy tömegével indítottak eljárásokat, büntetőfeljelentéseket a gyermekorvosok ellen, a mozgalom vezetője szerint „már nincs olyan nagyobb város az országban, ahol ne lenne legalább egy szülő, aki gyermeke védelme érdekében nem riad vissza akár jogi eljárások megkezdésétől sem, hogy elkerülje a sok esetben szükségtelen, sőt ártalmas kötelező oltásokat”.
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ a jelenségre reagálva arról beszélt, hogy a védőoltás-ellenes mozgalmak mindig jelen voltak, de egyre aktívabb tevékenységük akár a járványügyi biztonságot is veszélyeztetheti.
A járvány kialakulásához sok esetben elég, ha csak kismértékben billen fel az átoltottság aránya. Az ilyen jogi eljárások időtartama alatt a gyermekek védőoltása halasztódik, ami tömeges méreteket öltve a járványügyi biztonságot veszélyeztetheti – hívták fel a figyelmet. Az orvosok elleni eljárások korábban nem voltak jellemzők, ebben az évben kezdődtek el, és azokat az orvosokat támadják, félemlítik meg, akik a szakma szabályai szerint végzik a tevékenységüket.