– A magyar kormány azon dolgozik, hogy 2004. december 5. soha többé ne történhessen meg, és a nemzetellenes politika soha ne kapjon többséget Magyarországon – mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára. Nacsa Lőrinc a közösségi oldalán közzétett videójában felidézte, hogy éppen húsz éve, 2004. december 5-én tartották a kettős állampolgárságról szóló népszavazást.
– A kampányban Gyurcsány Ferencék a balliberális barátaikkal aljas és gyűlöletkeltő hadjáratot folytattak a külhoni magyarság ellen, és ez az aljas kampány óriási sebeket ejtett az összmagyarság lelkén – emlékeztetett Nacsa Lőrinc. A kereszténydemokrata politikus úgy fogalmazott:
hosszú bűnnek hosszú az árnyéka, ezek az emberek a mai napig a magyar politika befolyásos szereplői, és a mai napig uszítanak a külhoni magyar közösségek ellen.
Kiemelte: 2010-ben jóvátették Gyurcsányék hibáját, és a kettős állampolgárság bevezetésével közjogilag is egyesítették a magyar nemzetet. Mára több mint 1,1 millió új magyar állampolgárt köszönthetnek a nemzetben.
– Ugyanakkor a veszély itt van: Gyurcsány Ferencék, a magyar balliberális oldal a mai napig uszít a külhoni magyar közösségek ellen, uszít a szavazati joguk ellen, az állampolgárságuk ellen, és elvenné minden támogatásukat – sorolta az államtitkár.
Ne lankadjunk, legyünk résen, hiszen itt van a nemzetellenes politika ma is, a balliberálisok újra a nemzet ellen uszítanak
– jelentette ki a nemzetpolitikai államtitkár. Hangsúlyozta: a magyar kormányra mindenki számíthat, éljen akár az anyaországban, a határainkon túl a külhoni közösségekben vagy akár a diaszpórában.
A húsz évvel ezelőtti népszavazásra emlékeztetett Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője is.
Húsz év. Az uszítókat nem feledjük, a határon túli nemzettársainkat megbecsüljük
– írta közösségi oldalán a politikus.
Deutsch Tamás, a Fidesz–KDNP európai parlamenti delegációvezetője pedig úgy fogalmazott:
December 5. húsz éve a nemzetáruló baloldal, Gyurcsányék szégyenfoltja. Nem feledjük! A határon túli nemzettársainkat megbecsüljük! Ennyi.