– Habár a gondoskodás színtere az esetek többségében az otthon és a gondoskodás legalapvetőbb szintje a család, vannak olyan helyzetek, amikor sérül a családban történő gondoskodás – fogalmazott Csizi Péter a Szent Anna a Nevelőszülőkért és a Szent Kristóf a Ggyermekekért díjak, valamint miniszteri elismerő oklevelek átadásán.
Összesen tizenhét kiemelkedő tevékenységet végző nevelőszülő és gyermekvédelemben dolgozó kapott elismerést.
A Belügyminisztérium szociális ügyekért felelős helyettes államtitkára köszöntőjében azt mondta: a jelen lévő gyermekvédelemben dolgozók ezeket a sérüléseket gyógyítják, hiszen a területen tevékenykedők naponta találkoznak olyan traumákkal, élethelyzetekkel, amelyeket egy kívülálló nem tud elképzelni, megérteni.
– Ma Magyarországon 23 ezer gyerek van, aki nem a vér szerinti szüleivel él, még sincs egyedül, mert ma már az állam, az önkormányzatok, az egyházak és a civil szervezetek közösen dolgoznak a gyermekvédelmi gondoskodás területén, közösen fejlesztenek, építenek, lépésről lépésre haladnak, hogy elhagyják a sok évtizedes lemaradást – hangsúlyozta, hozzátéve, a mindennapos küzdelmek közepette azonban kellenek olyan pillanatok, amikor megállunk és köszönetet mondunk, és erre jó alkalom az elismerések átadása azoknak, akik arra teszik fel az életüket, hogy a nehéz, hátrányos helyzetben lévő gyerekek életében vállaljanak mindennapos szerepet.
– A díjazottakban közös, hogy a tevékenységükben a gyermekek mindenekfelett álló érdekét helyezik az első helyre – méltatta a jelenlévőket a helyettes államtitkár.
A Szent Anna a Nevelőszülőkért díj célja, hogy ráirányítsa a társadalom figyelmét a nevelőszülők áldozatos munkájára. A Szent Kristóf a Gyermekekért díjat azok kaphatják, akik szakmai és emberi szempontból is kiemelkedő munkát végeznek a gyerekek és a hátrányos helyzetű fiatalok nevelésében, a gyermekvédelem, a gyermek- és ifjúságügy területén.