A világ egyik legritkább állatának születtek kölykei a Nyíregyházi Állatparkban, fotók is vannak az ikrekről

Szumátrai tigris (Panthera tigris sumatrae) ikerpár született a Nyíregyházi Állatparkban, a világ egyik legritkább tigrisalfaját egy európai összefogás keretében, tízéves tervszerű tenyésztői munka eredményeképpen sikerült szaporítani a sóstógyógyfürdői látványosságban – közölte a park igazgatója, Gajdos László kedden az MTI-vel.

Forrás: MTI2025. 01. 07. 13:02
A négyhetes hím szumátrai tigriskölyök ikerpár egyikét (Panthera tigris sumatrae) bemutatják a sajtónak a Nyíregyházi Állatpark Viktória Házában 2025. január 7-én. Fotó: Balázs Attila Forrás: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A park 2015 óta próbálta az „ideális tigrispárt” megtalálni a tenyésztéshez, ezért több európai állatkertből érkezett nőstény. Volt vetélés és halva születés is, most azonban a 2010-ben született, Gio névre keresztelt hím és a négyéves Sabah nászából egészséges ikrek születtek.

A négyhetes hím szumátrai tigriskölyök ikerpár (Panthera tigris sumatrae) a Nyíregyházi Állatpark Viktória Házában 2025. január 7-én. MTI/Balázs Attila

A most négyhetes hím kölykök a karanténidőszak leteltét követően kedden estek át életük első orvosi vizsgálatán – ismertette Gajdos László. Elmondta, ennek során az állatorvosi team az általános állapotfelmérés mellett egyedi azonosítóval látta el az állatokat, emellett az 5, illetve 4,6 kilogramm súlyú kölykök megkapták az első vakcinájukat és féreghajtójukat.

Az igazgató megjegyezte, a szaporulat azért is különleges, mert nemcsak a világ egyik legritkább tigrisalfaja a szumátrai, de a világ egyik legritkább állata; míg például az óriáspanda vadon élő állománya 2000-3000 egyedből áll, ebből a tigrisalfajból mindössze 400-500 él a világon.

A szumátrai tigris a ma élő hat tigrisalfaj közül a legkisebb és legdélebbre élő. Vadon élő egyedei kizárólag az Indonéziához tartozó Szumátra szigetének alacsonyan fekvő területein és hegyi erdőségeiben fordulnak elő. Magányosan vadásznak, zsákmányuk főként a közepes termetű növényevők közül kerül ki.

Az állatok a természetes élőhelyeik elpusztítása és az orvvadászat miatt kerültek a kritikusan veszélyeztetett fajok közé. Az 1970-es években a szabadon élő állatok számát 1000 egyed körülire tették, 1996-ban a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) nagyjából 250-re becsülte a szumátrai tigrisek számát. A világ állatkertjeiben 280 egyed él, köztük négy a Nyíregyházi Állatparkban.

A nyíregyházi tigriskölyköket a hétvégétől láthatja a közönség a Nyíregyházi Állatpark veszélyeztetett állatokat bemutató állatházában, a Viktória Házban.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.