Több mint háromszázmilliót nyúltak le a cipős csalók

A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányságon is lezárták azt a nyomozást, amely költségvetési csalás miatt indult olyan orvosokkal és cégvezetőkkel szemben, akik valótlan adatokat felhasználva károsították meg a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőt. Egy szegedi doktornővel, valamint két szegedi cég két-két ügyvezetőjével szemben javasolnak vádemelést a nyomozók.

2025. 03. 13. 19:10
egy szegedi orvosnő és két szegedi cég ügyvezetői is érintettek a milliárdos gyógycipős csalásban
Police.hu
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy szegedi doktornő felületes vizsgálat alapján különböző gyógyászati termékeket írt fel főleg idősotthonok lakóinak, nyugdíjasklubok tagjainak kistelepülési szűrőnapokon. Olyan embereknek szóltak ezek a receptek, akiknek általában nem volt szükségük ilyen eszközökre.

A csaló orvosnak a betegek adataira volt szüksége, mivel ezekkel a receptekkel igényelt vissza két szegedi gyógyászati termékeket gyártó és forgalmazó cég állami támogatásokat.

A termékek többsége C2-es gyógycipő volt, de akadt Boston-ortézis és térdrögzítő is. Ezek mind használhatatlanok voltak. A családi vállalkozásként működő cégekben vezető pozíciót töltött be egy idősebb férfi, a két lánya és a férfi egyik veje is.

A két vállalkozás több mint 300 millió forinttal károsította meg a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapekezelőt két év alatt.

A nyomozók megállapították, hogy a kft.-k ügyvezetői bűnszövetségben dolgoztak össze az ortopéd orvossal. A Baranya vármegyei rendőrök a nyomozás során beszereztek minden olyan iratot, amely alátámasztja a gyanút. Közel 800 tanút hallgattak ki, több millió forintot foglaltak le, több házat vettek zár alá, mire befejezték a nyomozást – ismertette a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda.

 

Több vármegyében csaltak

Több éve indult eljárás a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapekezelőtől jogosulatlanul visszaigényelt állami támogatások miatt. A gyógyászati segédeszközökre elkövetett költségvetési csalás évek alatt országos méretűvé vált. Legutóbb a hajdú-bihari nyomozók gyanúsítottak meg húsz olyan ortopéd orvost, akik végtag-amputáción átesett betegeket irányítottak egy protéziseket gyártó békéscsabai céghez pénzért cserébe.

Borítókép: Egy orvosnő és két ügyvezető is érintett a milliárdos gyógycipős csalásban (Forrás: Rendőrség)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.