Miért tépkedték a zászlókat éjjel a ferencvárosi városházánál?

A Fradi-szurkolók egy csoportja leszedte a ferencvárosi polgármesteri hivatalról a szivárványszínű zászlót.

Magyar Nemzet
2020. 08. 15. 12:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miközben Karácsony Gergely a Főpolgármesteri Hivatalra is kitűzte a Pride szimbólumát, a Fradi-szurkolók egy csoportja leszedte a ferencvárosi polgármesteri hivatalról a szivárványszínű zászlót és kicserélte a saját lobogójára. Az FTC szurkolói a Facebookon fotókon meg is jelenítették az akciójukat; a képeken az látszik, hogy meg is tapossák és el is égetik az LMBTQ-közösségek jelképét.

„Ez a város… Nem az a város… FERENCVÁROS!!!” – írják a posztjukhoz az AG’93 nevű szurkolói csoport tagjai a közösségi oldalon. Egyelőre nem tudni, lesz-e jogi következménye az esetnek, és tesz-e valaki feljelentést az ügyben. Még aznap, pénteken este annyi történt, hogy a Ferencvárosi Torna Club alapítási dátumát (1899) tartalmazó jelképet a Momentum helyi képviselője, Takács Krisztián leszaggatta a városházáról. Az esetről videót is posztolt a Facebookon.

Baranyi Krisztina, Ferencváros független polgármestere Facebook-oldalán reagált a szivárványzászló eltávolítására, és kitett egy újat. Ezúttal a hivatal egyik erkélyére, ahonnan kívülről nehezebb hozzáférni a meleg közösség szimbólumához.

„Nagyon erős, nagyon bátor fiúk egy csoportja megtaposta és felgyújtotta a szivárványos zászlót, amelyet leloptak az önkormányzat faláról. Rossz hírem van, fiúk! Ez bizony az a város és az az ország. Itt a szerelem az szerelem, a család az család” – írta a polgármester. Az új zászlóról készült fotó mellé pedig – utalva az Index-ügy szlogenjére –azt írták: „Van másik.”

Mint ismert, Karácsony Gergely a baloldali önkormányzatok körében egyfajta LMBTQ-közösségeket támogató mozgalmat indított el, amikor kitetette a Főpolgármesteri Hivatalra is a Pride szimbólumát. A főpolgármester közösségi oldalán azt írta: „A rendszerváltás óta idén először kerül ki az LMBTQ-közösség szivárványszínű zászlója Budapest Városháza homlokzatára. Azért döntöttünk így, hogy ezzel is világossá tegyük: Budapest városa büszke minden olyan polgárára, aki él a szabadságával és kiáll saját közösségéért. Hiszen aki ezt vállalja, az nemcsak saját közösségéért teszi, hanem minden közösségért. Egy elfogadó város ugyanis minden közösségnek jó” – közölte Karácsony.

A meleg büszkeséget hirdető felvonulás ugyan idén elmarad, de a 25. jubileumi Pride fesztivál programsorozatát mégis megtartják. Sőt több városban rendeznek LMBTQ-eseményeket, -bulikat és -előadásokat. Terézváros momentumos polgármestere pedig bejelentette: a házasodni vágyóknak járó ötvenezer forintos jegyescsomagot az azonos nemű párok is megkapják majd. Többen hangot adtak annak a véleményüknek, hogy a másságot elfogadtatni akaró rendezvény több vallási és állami ünnepet sért, továbbá meggyalázták a Szent Koronát is. A 25. jubileumi fesztiválra egyébként 37 alternatív eseménnyel és ismert balliberális élharcosok közreműködésével készülnek: LMBTQ-filmmaraton, melegbüszkeség-tetováltatás, Momentum, Veiszer Alinda, Amnesty International és érzékenyítőprogramok minden mennyiségben.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.