Az eddig lezajlott tanúkihallgatások alapján már a korábbinál súlyosabb bűncselekmény elkövetésével, közfeladatot ellátó személy elleni emberölés kísérletével gyanúsítja a rendőrség H. Andrást, amiért a bíróságon a Btk. szerinti 5–15 éves szabadságvesztés felső határához közelebbi ítéletet kaphat majd.
A Balaton-felvidéki 17 éves diák december elején a Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma 10. osztályának fizikaóráján többször megszúrta késével az 51 éves osztályfőnöknőjét. Mindezt állítólag egy dolgozatra adott hármas jegy miatt. Az asszony súlyos sérüléseket szenvedett, karját megműtötték, sérülései nyolc napon túl gyógyulóak, otthonában folytatódik a gyógykezelése.
A tanárnő H. András apjának, aki meglátogatta őt a kórházban, azt mondta: kész megbocsátani a rá támadó fiúnak.
A támadót eddig kétszer hallgatták ki, a késelés napján azonnal beismerte – és megbánta – tettét, annak ellenére, hogy magára a szurkálásra egyáltalán nem emlékszik, és második kihallgatásán, a karácsony előtti hétfőn ugyanezt tudta elmondani. Nem adott magyarázatot magára a támadásra, nem tudja, miért szurkálta meg a tanárnőt.
Ügyvédje, Faragó Péter azt mondta a Magyar Nemzetnek, az emlékezetkiesés okának megállapítása mellett azért is lenne sürgős védence igazságügyi elmeorvosi szakértői vizsgálata, hogy eldöntse, alkalmas-e a fiú egyáltalán a börtönre vagy a letartóztatás körülményei miatt további pszichés sérülés éri. Az elmeorvosi szakértői munka azonban a nyomozást irányító ügyész soron kívüliséget kérő indítványa ellenére még csak el sem kezdődött.

A támadásnak a fiú kéttucatnyi osztálytársa is szemtanúja volt. Faragó Péter információja szerint az osztálytársakat ismételten meghallgatja a nyomozó hatóság.
Mint azt korábban lapunknak Németh Zsolt kriminológus elmondta, az igazságszolgáltatás a társadalmi elvárásnak megfelelően a bűntettek megtorlására törekszik, amit az elkövetett bűncselekménynek megfelelő súlyú, a büntető törvénykönyvben pontosan szabályozott mértékű büntetéssel sújt a bíróság. A jogszerű ítélethez azonban H. András esetében is egy sor részletet pontosítani – bizonyítani – kell. Így például azt, kitervelte-e a diák a támadást előre vagy csak pillanatnyi indulatból cselekedett.