Árkon-bokron – Wrangler Unlimited Rubicon teszt

Megőrizte klasszikus karakterét és közmondásos terepjáró képességét a modern sorozat negyedik generációja.

null

Ha van olyan terepjáró, amely gazdag történelmi múlttal büszkélkedhet, az a legendás Jeep, hiszen a második világháborúban maga is részt vett a történelem formálásában. Jelenleg az olasz és francia együttműködéssel létrejött Stellantishoz tartozik a márka, amerikai gyökereit azonban nem csak megtartotta, le sem tagadhatná!

A Fiattal közös műszaki alapokra épülő, Olaszországban gyártott Renegade-del ellentétben a Wranglert a michigani Auburn Hillsben fejlesztették, és az ohiói Toledóban gyártják, erről árulkodik a csomagtérajtó matricája. Tény, hogy a jogtulajdonos szívből igyekszik fenntartani a Jeep kultuszát, ami az autóban található tucatnyi szellemes részleten is tetten érhető, de mindez mit sem érne egy hiteles autó nélkül. Az új generáció már első látásra szimpatikussá válik, hiszen úgy őrizte meg a jól ismert, már régóta klasszikusnak számító karakterét, hogy közben minden téren sikerült modernizálni. A 190 000 Ft-os felárért kínált Hellayella sárga pasztellszínben kifejezetten jól mutat a rövid és platós (Gladiator) karosszériával is választható széria. Bár vannak konzervatív árnyalatok az árlistában, egy ilyen látványos autót érdemes a feltűnő színek egyikében választani.

Fotó: Stefler Balázs

Fontos, hogy milyen fényezés mellett döntünk, mert az utastérben látszik majd a fém alkatrészeken. Ezért is meglepő, hogy a Rubicon felszereltség esetén a külső színtől függetlenül matt piros betét kerül a műszerfalra. Ettől eltekintve, miután a kapaszkodó segítségével bemászunk a vezetőülésbe, egy látványra és anyagminőségre is kidolgozott, igényes belsőt látunk. Ebben a Jeepben is nagy gondot fordítottak a részletekre, még a gombok és kapcsolók is stilizáltak, itt minden a masszív, terepes igénybevételről szól, nem csak a kapaszkodó, más felületek is gumírozottak. A központi érintőképernyő 4:3-as képarányával a régi időkre emlékeztet, ilyen az analóg műszeregység, melyben egy multifunkciós kijelző kapott helyett, de említhetjük az elődökéhez hasonló üléspozíciót, vagy az általános belső hangulatot is. Olyan érzés, mintha csak egy 80-as, 90-es években gyártott Wranglerben ülnénk, erre erősítenek rá a sík üvegek és a nagy, szögletes külső tükrök is. Utóbbiak egy átlagos tükörnél sokkal hasznosabbak, és a kis műszerfalnak köszönhetően a kilátás is jobb az átlagosnál.

Úttalan utakon van elemében a Wrangler, a Rubicon kivitelhez terepgumik járnak
Fotó: Stefler Balázs

A szögletes karosszériában a helykínálat is megfelelő, de nem pazarló, a kétfelé nyíló ajtón át hozzáférhető csomagtartó praktikus. Ennek a megoldásnak is jó oka van, a karosszériaelemek ugyanis több lépcsőben leszerelhetők a Wranglerről. Reteszek oldásával kivehető a két első tetőelem, leszerelhető a hátsó üléssor és a csomagtartó feletti elem, sőt, az ajtóktól is meg lehet szabadítani, ilyenkor az egyébként is jól látható bukókeret garantálja a biztonságot. Említettem, hogy az ülésbe fel kell mászni, olyan magasan ülünk, hogy több SUV-nek is a tetejét látjuk a kormány mögül. A lábtámasz hiánya feltűnő, cserében mindkét oldalon kényelmesen könyökölhetünk. Utazásra is alkalmas a Jeep, többféle tárolórekeszt, hálós zsebet is találunk, nem hiányoznak a töltők és a különböző bemenetek sem.

A teljes cikket ITT érheti el.

Kiemelt kép: Stefler Balázs

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.