A hazai időjárási viszonyok mellett évente akár 50-60 m3 esővizet is felfoghatunk egy családi ház vagy nyaraló átlagosan 100 m2-es tetőfelületéről. Érdemes élni a lehetőséggel, mert az összegyűjtött csapadékkal számottevően csökkenthetjük az öntözésre vagy más célra (pl. mosásra, takarításra) felhasznált vezetékes víz mennyiségét. A legtöbb esővizet akkor tudjuk felfogni, ha a hordót vagy tartályt az ereszcsatorna alá tesszük.
Vágjuk le a tető fölé nyúló ágakat, időnként tisztítsuk ki az ereszcsatornát, továbbá még a gyűjtőtartályba érkezés előtt távolítsuk el a csapadékvízből a faleveleket, rovarokat, mohát és más szennyező anyagokat. Ehhez illesszünk lombfogó kosarat vagy rácsot az ereszcsatornára, valamint szűrőket a lefolyóba és a tartály tetejébe. Az ejtőcsőbe utólag is beépíthető vízkifolyó csappantyú felfelé, illetve lefelé történő elforgatásával szabályozhatjuk, hogy az esővíz a tartályba vagy a csatornahálózatba folyjon.
Vidéki hangulathoz hagyományos abroncsos fahordó, mediterrán környezetbe rusztikus amfóra, modern városi kertbe színes minimalista tartály illik. A manapság gyártott esővízgyűjtők ellenálló anyagból készülnek, könnyen tisztíthatók és egyszerűen csatlakoztathatók. Szélbiztos fedelük meggátolja, hogy szennyeződés kerüljön a belsejükbe, távol tartja a szúnyogokat, továbbá teljes sötétséget biztosít, ami minimalizálja a víz algásodását.
Szezonális használatra praktikus egy összecsukható tartály. Ez lényegében egy merevítőrudakra felhúzható, többrétegű PVC-zsák, amely a tetején szűrővel védett beömlő- és levegőzőnyílással, valamint zárható túlfolyónyílással és öntözőcsappal is rendelkezik. Fontos, hogy szilárd alapra kerüljön!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.