Jó tanácsok a szobanövények elhelyezéséhez a lakásunkban

Ha eddig elmulasztottuk volna, most poroljuk-mossuk le a lakásunkat díszítő cserepes zöldeket is.

null

Ha eddig elmulasztottuk volna, most poroljuk-mossuk le a lakásunkat díszítő cserepes zöldeket is. Egyúttal itt a remek alkalom, hogy a fejlődésük elősegítése érdekében vagy praktikus okokból szükség esetén új helyre tegyük őket lakásunkban.

Ablakpárkány

Keskeny párkányra ne kerüljön nagy átmérőjű cserép, mert könnyen lebillen. Befelé nyíló ablaknál az is lényeges, hogy szellőztetéskor ne kelljen lepakolni a növényt. Árnyékolás nélküli ablakban csak olyan fajokat tartsunk, amelyek bírják a közvetlen napfényt!

Nappali

Kis alapterületű helyiségben ne zsúfoljunk össze sok növényt. A beltéri edénykertben egyrészt nem érvényesül az egyedi szépségük, másrészt csoportosan megnehezítik a szoba takarítását. A magas vagy terebélyes fajok önmagukban is mutatósak, ha elég tér áll a rendelkezésükre. Szúrós levelűek (pl. pálmák) esetén alapvetően fontos, hogy ne kelljen kerülgetni őket. Az sem szerencsés, ha lecsüngő vagy lehajló hajtásai miatt kell osztoznunk egy növénnyel a kanapén.

Hálószoba

Az ágy közvetlen közelében vagy az éjjeliszekrényen ne tartsunk növényt, mert álmosan könnyen leverhetjük őket. A hálószobában nincs helyük erős illatú virágoknak, bármilyen szépek legyenek is!

Fürdőszoba

Elsődleges követelmény, hogy a kiszemelt cserepes példány tűrje a párás meleget. Ám ekkor se kerüljön közvetlenül a kád vagy a mosdó mellé, mert a ráfröccsenő szappanos-samponos víz nem tesz jót neki.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Kerti munkák, amiket mindenképp végezzünk el ősszel

A fák utolsó leveleinek lehullásáig folyamatosan akad tennivaló a kertben. Sőt, akadnak olyan munkák, amelyet kifejezetten a szeptemberi-októberi időszakban érdemes elvégezni még a fagyok beköszönte előtt.

Gyepgondozás

A hetek óta tartó szárazság sajnos a legtöbb pázsiton nyomott hagyott. A rendszeres öntözés mellett az őszi tápanyag-utánpótlásról sem szabad megfeledkeznünk. Az őszi gyeptrágyázást még az első fagyok előtt végezzük el! Mindehhez válasszunk káliumban és vasban gazdag trágyát.

A területre komposztot is kiszórhatunk, amely nem csak hasznos tápanyagokat tartalmaz, de magas mikroorganizmus tartalmának köszönhetően fokozza a talaj élővilágának aktivitását. Az őszi gyepszellőztetés során eltávolíthatjuk a fűszálak között kialakult filcréteget, amely elhalt növényi részekből, gyomnövényekből, mohából áll. A gyepszellőztetés után, ősz elején lehetőségünk van a kikopott, kiégett területek újrafüvesítésére is.

Konyhakert

Az őszi talajgondozással előkészíthetjük a konyhakert területét a tavaszi vetésre, palántázásra. A területet ássuk fel egy ásó segítségével vagy kapáljuk fel motoros kapával. A talajgondozás előtt érdemes a talajra szórni szarvasmarhatrágyát és komposztot, amit a kapálógéppel egyszerűen a talajba tudunk juttatni.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.