Ezeket az háztartási hulladékokat ne öntsük a lefolyóba!

Vajon mennyire tudatosan használjuk a lefolyóinkat, azaz a mosdót, a vécét és a mosogatót?

null

Vajon mennyire tudatosan használjuk a lefolyóinkat, azaz a mosdót, a vécét és a mosogatót? Többek között ezt is vizsgálta a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség (MaSzeSz) a WWF Magyarország közreműködésével készített egy társadalmi felmérésében. Ahhoz ugyanis, hogy a szennyvízhálózat megfelelően működjön, és tisztított víz kerüljön vissza a természetbe, nemcsak a szennyvízelvezetést és -tisztítást végző közműveken múlik, hanem rajtunk is. Az eredmények alapján a konyhai ételmaradékok esetén vagyunk a legóvatlanabbak. Habár a megkérdezettek több mint a fele (53,6%) – nagyon helyesen – soha nem önt háztartási hulladékot a lefolyóba, 7%-uk kifejezetten gyakran teszi ezt.

Étkészletünkről a mosogatóba öntött olajok rengeteg kárt tesznek az ivóvíz készletekben
Fotó: PEXELS

Ennél valamelyest jobb a helyzet a háztartási zsírok, olajok és vegyszerek tekintetében, hiszen ezeknél háromból két ember tudatosan kerüli a lefolyó használatát. A lejárt szavatosságú gyógyszerek esetében látható leginkább a helyes magatartás, ugyanis ezek esetében szinte mindenki (95%) helyesen jár el és külön gyűjti azokat.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Friss és egészséges levegő az otthonodban? Igen, lehetséges!

Felejtsük el az ablaknyitogatást! Ez a megoldás már a múlté, hiszen azon kívül, hogy rengeteg energiát veszítünk, a beáramló levegő pontosan olyan szennyezett marad, mint az utcán. A mai modern technológiával megvan a lehetőségünk, hogy legalább beltéren mindig friss, szűrt és megfelelő páratartalmú levegőt biztosíthassunk.

Mi baj lehet otthonunk levegőjével?

Nem csak a levegő elhasználódása, de a szennyezettség, és a nem megfelelő páratartalom is káros hatással lehet szervezetünkre, csökkentve a teljesítményünket, lassan károsítva egészségünket.

A régi, rosszul záródó ablakokon keresztül számottevő mennyiségű levegő tudott ki és beáramlani. Ezzel szemben az újabb építésű, vagy felújított házak nyílászárói már sokkal jobban szigetelnek, így rajtuk keresztül már nem szellőzik az otthonunk. Emiatt alapesetben rendszeresen kell szellőztetni, és a meleg így évszaktól függően be- vagy kiszökik, a szennyeződések pedig bent maradnak.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.