Csempésszük be az akvarell színeit az otthonunkba!

Izgalmas színeket tudunk megjeleníteni a falon és más felületeken is, ráadásul kiélhetjük a kreativitásunkat.

null

Ha szeretnénk kissé művészi hangulatot teremteni a lakásban, akkor kétségkívül jó választásnak bizonyul az akvarell, mint dekorációs festési technika alkalmazása. Izgalmas színeket tudunk megjeleníteni a falon és más felületeken is, mindemellett pedig ki tudjuk élni a kreativitásunkat, ha mi magunk újítunk fel valamit a lakásban – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Az akvarell festésnek jól állnak a lágy tónusú pasztellszínek, így a türkiztől kezdve a púder rózsaszínig minden árnyalat jó hangulatot teremt a szobákban.

A képzőművészetben alkalmazott festési technikák beemelése az otthoni dekorációkba rendkívül izgalmas lehetőségeket tartogat...

A kékeszöldek a falfelületeken mutatnak a legjobban, amihez a kiegészítőket is jól tudjuk párosítani. Az akvarell technikának köszönhetően a különböző csíkok mellett a batikolást is kipróbálhatjuk.

Karibi hangulatot a hálóban is teremthetünk. A kék-zöld-sárga színkombináció mellé válasszunk fonott lámpabúrát és természetes anyagból készült kiegészítőket.

Az ebédlőben a falfestés mellett megmutathatjuk a kézzel készített, merített vagy akvarelltechnikával készült terítőnket is, ami igazán vidám hangulatot kölcsönöz a térnek.

Az eredeti cikk inspiráló képekkel ITT érhető el.

Különleges, egyedi falfestés: mire érdemes figyelni?

Az utóbbi időben egyre népszerűbb a speciális falfestés. Az izgalmas megjelenésű és textúrájú felületek egyediségét és megismételhetetlenségét a kézművestechnika biztosítja. Nagy előnyük, hogy szinte bármilyen stílusú enteriőrben remekül mutatnak – mutat rá Polyák Zita lakberendező, aki egyedi falfelületek fest lányával közös projektje, az IGLU keretei között.

Struktúrák

Nem mindennapi enteriőrt hozhatunk létre rozsda-, beton-, mészkő-, márvány-, fém-, színátmenetes vagy akár akár antik hatású fal illúzióját keltve. Ezzel a megoldással kiválthatjuk a drága dizájntapétákat, illetve az eredeti fém- vagy kőburkolatokat. A felületek jellemzően kopottasnak tűnnek, és nincs bennük ismétlődés. Épp a minta szabálytalanságának köszönhető, hogy ennyire látványos ez a megoldás. Az arányokra azonban ügyeljünk, mindig hagyjunk egyszínű felületeket az adott helyiségben.

Technikák

Én a durvára glettelt vagy csiszolt felületet vizes bázisú festékkel alapozom, ezután következhet a különböző színű festékrétegek felvitele a választott technikával – magyarázza Zita, aki ezután ronggyal, szivaccsal, hengerrel, spaklival, stencillel alakítja ki a különböző textúrákat, motívumokat, a tervezett látványtól függően.

A stencilek mellett alkalmazhatjuk a maszkolásos technikát, ez gyorsabb, és a kevésbé gyakorlottak számára sem jelent különösebb nehézséget. Ma már effektfestékeket is lehet kapni, amelyek alapanyagukban, kinézetükben és színükben eleve hordozzák a kívánt felület jellemzőit. A dekorációs festmény létrehozása komoly kézügyességet igényel, kísérletezhetünk, vagy kérhetjük szakember segítségét.

A teljes cikk ITT olvasható.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.