Így virágoztatható újra a karácsonyi kaktusz

Az ünnepek táján nyíló növény néhány hét után ledobja elnyílt virágait. Ne váljunk meg tőle ezután sem!

null

Az ünnepek táján nyíló karácsonyi kaktusz (Schlumbergera truncata) néhány hét után ledobja elnyílt fehér, rózsaszín, piros vagy lilás virágait. Ne váljunk meg tőle ezután, inkább virágoztassuk újra! Ehhez vigyük 15-16 fokos helyiségbe, és heti egyszer öntözzük. Az új hajtások megjelenése után melegebb helyet kíván.

Karácsonyi kaktusz nyári gondozása

Nyáron a szabadban is elvan, de ne tegyük a tűző napra. Júliustól kevés vizet és tápanyagot kapjon, augusztustól hűvösebb, félárnyékos környezetben, majd novembertől világos ablakban tartsuk. A bimbók kifejlődéséig ritkábban, utána gyakrabban öntözzük. Bimbósan ne mozgassuk!

Szeretett növényünk páratlan szépségű virágaitól nem kell örökké búcsút intenünk...
Fotó: PEXELS

Óvatosan a túl sok vízzel!

Más kaktuszokhoz hasonlóan a pangó víztől kirohadhat. Túl száraz levegőjű lakásban megtámadhatja a fehér gyapjasmoly.

Az eredeti cikk ITT érhető el.

Az ünnepi időszak egyik legszebb növénye a mikulásvirág és a karácsonyi kaktusz

Az adventi időszak kedvence a mikulásvirág és a karácsonyi kaktusz. A szürke, hideg időben kedves színfoltjai a lakásnak. A gondozásuk sem bonyolult, az öntözésükre kell jobban figyelni. A mikulásvirág legjobban a 15-20 fokos szobát szereti. A növény a melegebb helyen hamar kiszáradhat. Ha kaspóban tartjuk a mikulásvirágot, ügyeljünk rá, hogy a cserép alatt ne legyen pangó víz – írja a Teol.hu.

A karácsonyi kaktuszról pedig azt kell tudni, hogy a száraz levegőt nem kedveli, rakjunk a cserép alátétjébe kavicsokat, és spricceljük meg azokat rendszeresen vízzel. Ezzel a módszerrel növelni lehet a kaktusz környezetében a páratartalmat. Fényigénye nagy, ezért egész évben világos szobában tartsuk.

A szobanövények gondozására az év minden napján oda kell figyelni, így télen is vannak olyan alapszabályok, amelyeket be kell tartanunk ahhoz, hogy a kedvenceink a hidegebb hónapokat is túléljék a lakásban. Teljesen másként kell öntözni a cserepes virágokat télen, mint nyáron. Egyrészt a hőmérséklet, másrészt a növények „pihenős” periódusa miatt.

Fontos szabály, hogy szellőztetéskor ne nyissunk a növényre ablakot, a szobanövények ugyanis általában 18-20 fok környékén érzik jól magukat télen. Ráadásul a hirtelen hőmérséklet-változást egyetlen növény sem viseli el, így a szoba téli szellőztetésének idejére menekítsük őket védett helyre. Ha mégis megcsapja a növények leveleit a hideg, akkor azt sárgulással és száradással adják majd tudtunkra.

A teljes cikk ITT érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.