Ronnie O’Sullivan is ledöbbent, döntőfrém és tovább él a Crucible-átok

Nagyon sok kezdő kertészkedő esik abba a hibába, hogy nem veszi figyelembe azt, hogy az adott típusú növénynek milyen a talajigénye, milyen számára a jó virágföld, vagyis milyen közegben érzi jól magát igazán. Persze mindez nem jelenti azt, hogy a nem megfelelő körülmények mellett napokon belül kipusztul az újonnan elültetett virág, tény azonban, hogy nem cseperedik majd olyan szépen, sőt, előfordulhat az is, hogy nem bont virágokat vagy eldobja a leveit – olvasható a lakáskultúra.hu cikkében.
Ha ezt szeretnénk megelőzni, érdemes e téren is körültekintőnek lenni az ültetés során. A kerti ültetésnél fokozottan, hiszen hazánkban az ország különböző területein más – más talajtípus van, így mindenképpen „rá kell erre segíteni” az ültetendő növények esetében akkor, ha például a választott potenciális kertlakó nem preferálja a homokos vagy az agyagos talajt. Másrészt a tápanyagellátást is figyelembe kell venni mindezek mellett. Hiszen a kertben levő talajnak tápanyagtartalma is kimerül egy idő után, amit bizony pótolni kell.
Ez tökéletesen kivitelezhető azáltal, ha az ültetőgödörbe megfelelő minőségű, tápanyagban gazdag virágföld kerül.
Ha megnézi a virágföld kínálatot egy kertészetben, láthatja, hogy az általános virágföld mellett számos más típusú verzió is létezik. Nos, míg az említett verzió tökéletesen megfelel az átlagos dísznövények számára, addig létezik külön speciális föld az örökzöldek és cserjék számára, de ebből a szempontból külön kategóriába tartoznak a levéldísznövények és a pálmák, valamint a palánták és a zöldségek is.
A savanyú virágföld pedig a speciális igényű, a savanyú közeget kedvelő növényekhez ajánlott, ám ha muskátlit ültetne, akkor is speciális savanyú keverékben érdemes gondolkodnia. Különösen fontos a minőségi virágföld használata a szobai, vagy balkonon nevelt cserepes növények esetében.
Ahogy már fentebb is említettük, a virágföld biztosítja a megfelelő mennyiségű tápanyagot a növények számára. Ám mivel ezek a források egy idő után kimerülnek, azokat valamilyen módon pótolni kell.
Ezen a ponton jön képbe a komposzt szerepe, ugyanis ez a természetes anyag javítja a talaj vízmegkötő – és tároló képességét, biztosítva ezáltal, hogy a növények egészségesebbek legyenek és jobban ellenálljanak a betegségeknek. Vagyis a két elem együttesével érhető el és tarthat fenn a növények számára leginkább ideális közeg.
A teljes cikk a jó virágföld fontosságáról elérhető a Lakáskultúra oldalán.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.