Belső lépcsők, látványos feljárók

A két- vagy többszintes lakóterekben a lépcsőt bele kell komponálni az enteriőrbe.

null

A legegyszerűbb létralépcsőt is kihasználhatjuk újságok, könyvek, növények tárolására, ráadásul némi zölddel, lerakófelülettel bútorszerűvé válik, és jobban illeszkedik az adott enteriőrbe. Játszhatunk a fokok mélységével, attól függően, mit fogunk elhelyezni a belső lépcsők „polcain” – olvasható a lakáskultúra.hu cikkében.

Szinte lebegnek a térben ezek a falhoz rögzített lépcsőfokok – az acélhuzalos felfüggesztés biztonságérzetet ad, ugyanakkor nem kelti korlát benyomását. A huzalok vékonysága és sűrűsége miatt az emelet feljárata nem válik le a nappaliból.

Az egyenes vonalú lépcső alatti beugró remekül berendezhető vagy beépíthető. Itt például a faragott falépcső alatt otthoni irodát alakítottak ki. A klasszikus és modern elemek párosításából mindig izgalmas végeredmény születik.

Fotó: Pexels

A teljes cikk a Belső lépcsők berendezéséről elérhető a Lakáskultúra oldalán.

Korábbi cikkünkben egy egészen más dekorációs elemet mutattunk be. Egyre több helyen találkozhatunk növényekkel profi módon beültetett vertikális kerttel. Otthon is érdemes zöldfalat épít­eni. A beltéri zöldfal a külsőhöz hasonlóan oxigént termel, növeli a páratartalmat és megköti a port. Mutatjuk, hogyan és miért készítsen vertikális kertet.

Egy másik cikkünkben szintén egy praktikus tippel szolgáltunk a lakásfelújítóknak. A tetőtér válaszfalainak építésénél számos speciális szempontot figyelembe kell vennünk: ilyen lehet a beépítendő anyagok súlya, a hőszigetelési, tűzállósági valamint a hanggátló tulajdonsága. A téglánál sokkal gyakrabban alkalmazzák a könnyű Ytong téglát, de még többször esik a választás a gipszkartonra. Ilyen anyagokból készülhet válaszfal az új tetőterekben.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.