Belvárosi garzonlakás alig 20 négyzetméteren

A lakás alapterülete nagyjából egy szoba méretével egyenlő, mégis minden megtalálható benne, amire szükség lehet.

null

– Az első lakásomat terveztem megvásárolni, amikor megpillantottam ezt a VI. kerületi épületet – kezdi a történetét Andrea. Mint később kiderült, ebben a belvárosi házban működött annak idején Marschalkó János, a Lánchíd pilléreinél látható kőoroszlánokat faragó szobrász műhelye. Ebben az épületben található az a mindössze 19,6 négyzetméteres, nagy belmagasságú garzonlakás, amelynek otthonná alakításába lelkesen vágott bele.

Fotó: Strommer-Mennich Andrea / LAKASKULTURA.HU

Az egylégterű lakásban minden helyet kapott, amire a lakójának szüksége lehet. Ennek ellenére mégsem érezhető a zsúfoltság, hála a magasfényű, fehér színű bútoroknak és felületeknek, amelyek növelik a térérzetet. A nappali-konyha-étkező hármasát egybefogó sötétbarna padló tovább tágítja a teret. Ugyanezt a módszert alkalmazta Andrea a fürdőszobában is, ahová a lakás többi pontjára jellemző, világos színű burkolat került.

Fotó: Strommer-Mennich Andrea / LAKASKULTURA.HU

A nagy belmagasság szinte megkövetelte, hogy felfelé terjeszkedjenek a kialakítás során. Ezért is kapott helyet az amerikai konyhás nappali felett a galéria, ahová a hálórész került. Ezt Andrea egy könnyű, légies üvegfallal szeparálta el a többi funkciótól. Közvetlenül alatta található a konyha, valamint a bárszékekkel körülvett étkezőasztal is.

Fotó: Strommer-Mennich Andrea / LAKASKULTURA.HU

– A konyhában sikerült elrejteni egy szárítós mosógépet és a mosogatógépet is – árulja el Andrea.

A világítás fontos pontja egy ilyen lakásnak: a fali, a spotlámpák, valamint a tér egyik fókuszpontját adó csillár elegendő fényt nyújt éjjel és a sötétebb téli napokon is. Hála a hatalmas teraszajtónak és -ablakoknak, az ezeken beáramló napsütés által az egész lakás fényárban úszik a nappali órákban.

Fotó: Strommer-Mennich Andrea / LAKASKULTURA.HU

A lakás egyik különlegessége a 12 négyzetméteres terasz, amely tavasztól őszig tökéletesen úgy funkcionál, mint egy további helyiség a lakásban: étkezni, pihenni vagy akár dolgozni is kiválóan lehet itt. A fonott ülőgarnitúra kiállja az időjárás próbáit is, és még a lakás stílusába is beleillik ez az egyszerű, ám praktikus vonulat.

Fotó: Strommer-Mennich Andrea / LAKASKULTURA.HU

Andrea otthona jó példa arra, hogy kellő körültekintéssel, tervezéssel és kreativitással egy ilyen apró alapterületű lakásból is ki lehet hozni a maximumot.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Apró ékszerdoboz a belvárosban, mindössze 20 négyzetméteren

Minél kisebb egy lakás, annál nagyobb kihívás úgy alakítani, hogy minden elférjen, ami a hétköznapokban nélkülözhetetlen, de ebben a minigarzonban a funkcionalitás mellett az esztétikum is teret kapott – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.