Európa és a Kelet találkozása egy különleges otthonban

Egy muzsikus házaspár Bécs belvárosában találta meg otthonát.

null

Amikor Korcsolán Orsolya nemzetközi hírű hegedűművész és férje, Sugár Gergely, a Bécsi Szimfonikusok kürtművésze többéves Távol-Kelet Kuala Lumpur-i munka után Bécsbe költözött, szeretett bútoraikat és különleges szőnyegeiket is magukkal hozták. Szerencséjük volt, mert olyan lakást találtak, amelyet tökéletesen családjuk igényeihez, mindennapi életükhöz tudtak igazítani – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

– Az 1800-as évek végén épült ház egyik hatalmas lakásában Parisini grófnő élt. Halála után leválasztották az ingatlant, ekkor jutott nekünk a kisebbik része. Mivel a ’60-as évek óta semmihez nem nyúltak, lehetőségünk volt beleszólni a felújításba is, én választhattam ki az összes burkolatot, a színeket. Fontos szempont volt a bútoraink elhelyezése, e tekintetben fájdalmas döntéseket is kellett hoznunk, például az antik kínai esküvői ágyunk nem fért be – idézi fel Orsi az átalakítást.

Fotó: LAKÁSKULTÚRA/KORCSOLÁN ORSOLYA

A muzsikus házaspár régi építésű házban keresett lakást, hiszen a napi gyakorlás így kevésbé okoz gondot: a majd 4 m-es belmagasságú terek és a vastag falak szinte elnyelik a hangot.

– Olyan otthont akartunk, ahol van gyerekszoba, külön háló, és itt még egy gyakorlószobát is kialakíthattunk. A lakás egyébként az I. kerületben van, közel a Konzerthaushoz és a Musikvereinhez, ahol Gergő zenekara játszik, és a Palais Pálffyhoz, ahol a zeneiskolám van – folytatja vendéglátónk.

A lakásba lépve nagy, egyik oldalán végig ablakos előtérbe jutunk, ez a helyiség a sok fénytől olyan, mint egy hangulatos télikert, és mivel belső udvarra néz, kifejezetten nyugodt, csendes, tavasztól akár napozni is lehet itt. Az Orsi által választott fekete-fehér padlóburkolat a konyhában folytatódik. Már az első pillanatban feltűnnek a jellegzetes keleti szekrények, amelyeket kelet-európai antik bútorokkal és néhány izgalmas modern darabbal párosítottak.

Fotó: LAKÁSKULTÚRA/KORCSOLÁN ORSOLYA

– Az örökölt és az új életünkben vásárolt antik darabok remekül illenek egymáshoz. Szenvedélyem a régi bútorok gyűjtése, bevallom, ez volt az egyik oka, hogy elfogadtuk az ázsiai szerződést – magyarázza a hegedűművész. – A magunkkal hozott bútorok többsége kínai, de pár indonéz, balinéz, tibeti és burmai példány is van közöttük. Nagyon szeretjük a szőnyegeket, és egy pakisztáni kereskedőtől sokat tanultunk róluk. Egyedi, használt vagy antik darabokat választottunk, nem a tökéletesség volt a fő szempont. Így került a lakásba két afgán szőnyeg, egy nomád balouch és a nappaliba egy varázslatos perzsaszőnyeg.

A teljes cikk ide kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.