Faház a Duna-parton

A tulajdonosok eredetileg nyaralónak tervezték a római-parti otthont, de annyira megszerették, hogy nem költöztek vissza a városba.

null

Nagyon szeretjük a csendet, a majdnem vidéki hangulatot, a Dunát, talán ezért is költöztünk ki a Római-partra – meséli a Lakáskultúra munkatársának házigazdája, Zsófi, ahogy körbevezet minket új otthonában. – A belvárosban is a folyó mellett laktunk, a víz közelsége nyugalommal tölt el. Eredetileg csak egy nyaralóban gondolkodtunk, de annyira megkedveltük a házat, hogy ősszel egyszerűen nem akartunk visszamenni a városba. Pedig semmiféle emlék nem köt ide minket, hacsak az nem, hogy nyaranta régebben is sokat sétáltunk a folyó mentén.

Nagy belmagasság és fényes terek jellemzik a Római parton épült házat
Fotó: Darabos György / LAKASKULTURA.HU

Amikor hosszú várakozás után Zsófiék megkapták az engedélyt az építkezésre, először kötelező régészeti feltárást kellett végeztetniük. És nem véletlenül hívják Római-partnak ezt a szakaszt: az ásatások során több régi római pénzérme is előkerült, a kert végében pedig egy ókori őrtorony maradványaira bukkantak a szakemberek.

A fiatal pár állatokat is tart, akik szintán új otthonra leltek velük a faházban
Fotó: Darabos György / LAKASKULTURA.HU

A fiatalok számára az volt a legfontosabb, hogy az új otthon természetközeli legyen, emiatt döntöttek végül a gerendaház mellett. Ez az oka annak is, hogy a Duna felől teljesen nyitott a homlokzat, a házat ezen az oldalon teljes hosszában üvegajtók kötik össze a kerttel. Így gyakorlatilag minden helyiségből látszik a Duna, és ha a tulajdonosok úgy döntenek, akár még az ágyból is gyönyörködhetnek a kivételes panorámában.

A Duna felől teljesen nyitott a homlokzat, a házat ezen az oldalon teljes hosszában üvegajtók kötik össze a kerttel
Fotó: Darabos György / LAKASKULTURA.HU

– Szerettük volna minél jobban láttatni a ház faanyagát, ezért a konyhával egybeépült nappaliba nyitott fedélszéket építtettünk – magyarázza Lukács Julianna lakberendező, Zsófiék ugyanis szakembert kértek fel a részletek kidolgozására. – Ez egyrészt nagyvonalúságot ad a térnek, másrészt a sok üvegfelület miatt szinte észrevehetetlen a váltás a kint és a bent között. A faborítás is ugyanezt a célt szolgálja: „behoztuk” a természetet a lakásba.

Hatalmas teret kapott az étkező és a konyha is
Fotó: Darabos György / LAKASKULTURA.HU

– A párom teljesen szabad kezet adott a berendezésben – meséli Zsófi. – Semmit nem hoztunk át a régi otthonunkból, nem fájt elengedni a megszokott dolgokat, élvezet volt minden apró részletet újra felépíteni. Ráadásul eleinte úgy gondoltuk, hogy csak nyaralóként fogjuk használni, vagyis fel se merült, hogy ne vegyünk egy második étkészletet…

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Egy mesebeli házikó Erdőkertesen

Ági és Lajos kezdetben „csak” egy teleknek és hétvégi háznak szánták a mesebeli kuckót, amely az évek során a nagybetűs Otthonná vált számukra – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.