Minden egyben: egy első lakás története

Első önálló otthonát mindenki tökéletesen szeretné kialakítani és berendezni a lehető legkevesebb anyagi ráfordítással.

null

Anna és Péter az egyetemen ismerték meg egymást, majd a barátságuk szép lassan szerelemmé alakult. A diploma megszerzése után mindketten azonnal elhelyezkedtek, ám ekkor még távolinak tűnt a saját otthon megszerzése, így közös albérletet kerestek. A lány szülei azonban felajánlották, hogy vesznek nekik egy kis lakást Sopron külvárosában, de a felújítást és a berendezést már a fiataloknak kellett megoldani. A pár boldogan vágott bele első lakásuk kialakításának tervezgetésbe. Egy dologban kezdettől fogva egyetértettek: minél tágasabb tereket akartak kialakítani a kétszobás lakásban.

A tulajdonos pár tágas tereket akart kialakítani a kétszobás lakásban
Fotó: F. Tóth Gábor / LAKASKULTURA.HU

– Első lépésként eltávolítottuk az összes falat, amit lehetett – mutatja Péter a végeredményt. – Az ajtókat megszüntettük, csak jelzésértékűen hagytunk egy átjárót a nappali és a hálószoba között. Levertük a vakolatot, és úgy döntöttünk, hogy a lehető legegyszerűbb megoldásokat alkalmazzuk: fehérre festettük a megmaradt felületeket, a konyhát a nappalitól elválasztó tartóoszlopon pedig meghagytuk a bontott téglát. Az eredeti parketta tökéletesen illett az általunk megálmodott miliőbe.

Annának volt egy különleges kívánsága, ugyanis régóta arra vágyott, hogy a fürdőkádja egy karnyújtásnyira legyen a hálótól.

A kialakítás során külön kívánság volt, hogy a fürdőkád a hálóban kapjon helyet
Fotó: F. Tóth Gábor / LAKASKULTURA.HU

– Egy amerikai filmben láttam tinikoromban, és bár ott egy New York-i stúdiólakás hatalmas ablaka mellett állt a lábas kád, elhatároztam, ha egyszer lesz egy sajátom otthonom, én is így fogom kialakítani – mondja mosolyogva. – Szerencsére Péternek is tetszett az ötlet, így – bár a mi kádunk egy modernebb darab, és nem a teraszajtónál helyeztük el – az alapkoncepció, miszerint a fürdő egy térben van a hálószobával, megvalósult.

Amerikai konyhás kialakítású lett a nappali
Fotó: F. Tóth Gábor / LAKASKULTURA.HU

Anna kedvence tehát az álomháló, ám a lakás középpontja a konyhával egybenyitott nappali, itt fogadják a barátaikat egy-egy közös főzőcskézésre vagy társasjátékozásra.

Manapság azok a legtrendibb lakások, amelyekben régi vagy réginek látszó berendezési tárgyak tökéletes összhangban társulnak modernebb darabokkal. Anna és Péter is ezt az irányvonalat követte az enteriőr berendezése során. A nappaliban helyet kapott például egy patinás, felújított utazóláda, amely dohányzóasztalként szolgál, ugyanakkor a kanapé vagy a konyhabútor a modern irányzatokat képviseli.

A berendezésben nagy szerepet kaptak az indusztrális stílust képviselő tárgyak
Fotó: F. Tóth Gábor / LAKASKULTURA.HU

– Közel áll hozzánk az úgynevezett ipari stílus, szeretjük a szürke, fémes színeket, a betonfelületeket – folytatja házigazdánk. – Ezeket az elemeket textilekkel és növényekkel igyekeztünk ellensúlyozni, hogy ne váljon rideggé a hangulat. Kis kreativitással és sok lelkesedéssel sikerült elérnünk, hogy a szűkös költségvetés ellenére kimondottan barátságos, otthonos lett első lakásunk.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

„Az apró részletektől érzem úgy, hogy igazi otthonban élek” – Egy lakberendező lakása

Izgalmas anyagok és stílusok párosítása jellemzi ezt a kivételes atmoszférájú budapesti lakást, ahol a tervező egy-egy egyedi kiegészítő köré építette fel a helyiségek hangulatát – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.