Múlt és jelen találkozása: egy régi villalakás mai arca

A 80 négyzetméteres lakás, ahogy maga a ház is, valamikor egy bárónő tulajdonában volt.

null

Az 1920-as évekbeli, budai épület második emeleti vlakásában keverednek a régi és modern megoldások. Klasszikus bútorok, mennyezetről lelógó szobanövények, régi kisrádiók… A villalakás minden szeglete hűen tükrözi Kinga ízlését, aki nem tanulta ugyan a lakberendezést, ám jó adag szépérzékkel és kreativitással rendelkezik, hiszen a Magyar Iparművészeti Egyetemen végzett, és ő a WAMP, azaz a vasárnapi művész piac egyik alapító tagja is.

A villalakás minden szeglete hűen tükrözi Kinga ízlését
Fotó: F. Tóth Gábor / LAKASKULTURA.HU

– Amikor ideköltöztünk, még csak ketten voltunk a férjemmel – meséli. – Persze, eleve olyan lakást kerestünk, ahol a gyerekeknek is lenne hely, s azóta bizony két fiunk született.

A környéket szintén szeretem, itt közel van a város, mégis sok a zöld terület, és az egyik oldalon a Sas-hegyre nyílik kilátás.

Mindenképpen régi épületet kerestünk, a hangulat, a nagy belmagasság miatt. Egyből megtetszett a sok szép, izgalmas részlet, például a nyílászárók vagy a fürdőszobai ablak alatt levő beépített szekrény. Amikor hat évvel ezelőtt a fiatal házaspár megvásárolta, a lakásnak még teljesen más volt az elosztása.

A lakást klasszikus bútorokkal rendezték be
Fotó: F. Tóth Gábor / LAKASKULTURA.HU

– Szerencsére hamar átláttam, mit lehet kihozni a térből. Mindössze három-négy hónapot vett igénybe, hogy a munkálatok nagyját megcsináltassuk, és beköltözzünk. Egy építész ismerősöm segített abban, hogy melyek a tartófalak, és mit merre lehet tologatni. Persze, még most is rengeteg változtatnivaló lenne. Például szeretem ugyan, hogy a fürdőszobában van ablak és természetes fény, ám ennek feláldozásával és az előszoba átalakításával egy újabb kisszobát nyerhetnénk. De akár a konyhát is átrakhatnánk a másik falra. Menet közben könnyebb ráérezni, mi hova való, és hogy a legpraktikusabb valami.

A villalakás egyik büszkesége a régi fotel, melynek eredeti, egyszerű huzatát a háziak különleges selyemre cserélték.

A háló és a selyemmel újrakárpitozott fotel
Fotó: F. Tóth Gábor / LAKASKULTURA.HU

A konyhaasztalt méretre csináltatták. Nagy, kényelmes, robusztus családi darab lett, amin meglátszik ugyan az étkezések nyoma, ám Kinga szerint pont ettől lesz szép és családias, hiszen a bútoroknak jót tesz az idő. – Nagy kedvenceim még a faliszőnyegek, ezeket Örményországból hoztuk, a nászutunkról. Vannak itt családi örökségek is, a komód például a nagymamától maradt ránk, és rengeteg emlékünk fűződik hozzá.

A konyha és az étkező a nappalival van egy térben
Fotó: F. Tóth Gábor / LAKASKULTURA.HU

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Európa és a Kelet találkozása egy különleges otthonban

Egy muzsikus házaspár Bécs belvárosában találta meg otthonát. A patinás lakásban az európai családi örökség jól megfér az Ázsiából hozott antik bútorokkal és a világ számos tájáról származó szőnyegekkel.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.