Vendégségben egy budai otthonban

A kétgyerekes, fiatal anyuka gyönyörű, zöld környezetbe álmodta meg családi házukat.

null

Bár a fővárosunk központjától mindössze 20 percre járunk, mégis olyan, mintha egy erdőszéli kisvárosban lennénk. A budai hegyekről rálátni az egész városra, a kilátás gyönyörű. Ebbe a környezetbe szeretett bele a családi ház tulajdonosa, Dóra is, aki három éve él itt két kisfiával. A vásárlás előtt a telken csupán egy kis faház állt. A négyszintes otthon felépítésében Kuknyó Lajos építész segédkezett. A munkálatok másfél évig tartottak, de megérte a bele fektetett idő, hiszen Dóra teljesen elégedett a végeredménnyel. Mivel sosem tanulta a lakberendezést, sokat lapozgatta a külföldi szaklapokat és segítségül hívta Horváth Viktória díszlettervezőt is.

Fotó: Csobai Bálint, Eszenyi Zoltán / LAKASKULTURA.HU

– Nem követtünk semmilyen divatirányzatot, egyszerre modern és klasszikus hatást akartunk elérni. Fontos szempont volt az is, hogy a ház „élhető” legyen. A legtöbb időt a földszinten töltjük, a nappaliban és a konyhában, ezért ez a két helység egy légtérben kapott helyet. A felső szinten vannak a hálószobák, oda már csak este megyünk fel. – meséli vendéglátónk.

A nappali és a konyha padlóját mindenhol afrikai tömör fából készült parketta borítja, különlegességét és szépségét az adja, hogy eltérő színű darabokból áll össze. A méretes ablakoknak és erkélyajtóknak köszönhetően a lakás nagyon világos, mégis minden helyiségben főszerepet kapnak a lámpák, amelyek sötétedés után a hangulatért felelősek.

Fotó: Csobai Bálint, Eszenyi Zoltán / LAKASKULTURA.HU

– Szeretem a fényt, a világosságot, több mint száz lámpa van a házban! Az ablakok egyhangúságát a kazettás megoldás és a gyönyörű, hosszú függönyök törik meg. Spanyolországban láttam először többrétegű, tömör függönyöket, olyanokat, amelyek erőt sugárzóak. Azonnal beleszerettem a budai házba… Az már Viki ötlete volt, hogy ne csak a padlóig lógjanak, hanem legyenek 70 centivel hosszabbak.

Dóra „felségterülete” az angol mintára épült tágas konyha, ahol a praktikus és ötletes megoldások dominálnak. – A mély, dupla nagyságú, gránitőrleményből készült mosogatóba könnyen beférnek a nagyobb edények és a piszkos tepsik, mely utóbbiakat a konyhaszekrények alsó, rejtett fiókjaiba pakolok el. Fontos, hogy minden kéznél legyen, így könnyebben és gyorsabban megy a főzés, ami két kisgyerek mellett fontos szempont.

–Nagyon szeretek sütni-főzni és mivel a fiúk édesszájúak, ezért került két sütő is a konyhába. Így miközben az egyikben finom sült hús sül, addig a másikban készülhet sütemény! Először féltem a világos színű munkalaptól és bútoroktól is, de egyik sem kényes, nagyon könnyű tisztítani őket.

Fotó: Csobai Bálint, Eszenyi Zoltán / LAKASKULTURA.HU

Homogén színek jellemzik az étkezőt, valamint a nappalit is, éppen ezért fontos volt, hogy a kiegészítők színesek legyenek. A barna plüss, húzott kanapéhoz és az Erdélyben gyártott fa étkezőasztalhoz jól passzolnak a lila székszoknyák és díszpárnák, valamint az arany színű függönyök. A nappali falán, központi helyen lóg Szunyoghy Viktória festménye, ami élettel tölti meg a szobát; ez Dóra egyik kedvence.

A budai lakásban fellelhető praktikus megoldások a Horváth Viktória által tervezett keleties stílusú hatalmas fali polcban is visszaköszönnek – míg a felső részén a családi képek és könyvek kaptak helyet, addig az alsó, fiókos elemekbe pakolni lehet.

Fotó: Csobai Bálint, Eszenyi Zoltán / LAKASKULTURA.HU

– A földszinten egyedül a dolgozó szoba fala lett erőteljes kék színű, amivel jól harmonizál a sötétbarna íróasztal és a hatalmas könyves szekrény, amibe beleférnek a könyveink. A ház tervezésnél egyébként fontos szempont volt, hogy ne legyen tele szekrényekkel, mégis legyen elegendő tárolóhely. Éppen ezért alakítottunk ki a folyosón egy méretes beépített szekrényt, ami praktikus és helyet sem foglal.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.