Mesélő tárgyak: egy 33 m²-es tetőtéri lakás egy öreg ház „fölött”

Ha a tárgyak mesélni tudnának, hosszú történet szólna erről a tetőtéri garzonról, hiszen lakberendező tulajdonosa tervezte és dekorálta.

null

Ha a tárgyak mesélni tudnának, hosszú történet szólna erről a tetőtéri garzonról, hiszen lakberendező tulajdonosa tervezte és dekorálta, szeretettel, szívvel-lélekkel – olvasható a lakaskultura.hu-n.

A fiatal tulajdonos eredetileg kiadásra szánta ezt a kis garzont, így kezdett bele a felújításba, de aztán végül úgy alakult, hogy ő maga költözött be. Dobrosi Eszter az Óbudai Egyetem ipari termék- és formatervező mérnök szakán, textil-enteriőr szakirányon végezte felsőfokú tanulmányait, de Magyarországon kívül Finnországban is járt egyetemre.

– Jyväskyläben mindent áthat Alvar Aalto szelleme, ami nagy hatással volt rám. Az északi országokra jellemző tiszta formavilág, a természet szeretete, a fehér dominanciája és a funkcionalizmus teljesen beépült a gondolkodásmódomba – meséli Eszter.

A tetőtéri otthon a budai Várkertre néz
Fotó: Darabos György/Lakáskultúra

Ez a 33 m2-es garzon az I. kerületben, egy Várkertre néző, öreg ház tetőterében található. A rossz állapotú ingatlant teljesen felújították: a régi kazán helyett most egy modern klíma fújja a meleget – nyáron pedig a hideget –, az új aljzatbetonra fehér műgyantát öntöttek, áthúzták a vezetékeket, kicserélték a csöveket.

A lakás kis alapterülete ellenére határozottan szellősnek tűnik, mivel a gerendák fölött és a nyeregtető alatt elfért egy alvógaléria – itt kapott helyet a hálószoba –, ahová létra vezet fel. A gerendákat eredetileg gipszkarton álmennyezet rejtette, de a bontás során kiderült, hogy kimondottan jó állapotban vannak, ezért a tulajdonos nem burkoltatta vissza őket.

Az eredeti cikket IDE KATTINTVA olvashatja.

Egy budai villalakás története

Barátoknak keresett lakást, de végül saját otthonra lelt vendéglátónk az 1920-as évek végén emelt épületben, amely akkor még irodaként működött – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

– A kívül-belül elhanyagolt, de még elfogadható állapotú, mintegy 400 négyzetméteres alapterületű villalakás láttán tudtam, hogy négygyerekes család lévén itt kényelmesen elférünk – emlékszik vissza Anna az első benyomásaira. – Minthogy valamennyi korábbi otthonunk kialakítását-berendezését magam találtam ki, és egyedül vezényeltem le a munkálatokat, ez már szinte gyerekjátéknak tűnt. Határozott nézetekkel rendelkezem, következetesen ragaszkodom a polgári értékekhez nemcsak a mindennapokban, de a lakberendezésben is.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.