Mit tehetünk a penészedő fal ellen?

Penész megjelenése esetén – amennyiben ez lehetséges – először a probléma okait kell megszüntetni.

null

Mi okozhatja?

Gyakori tévhit, hogy a penész jellemzően csak régi bérházak és pincék „betegsége.” Apró spórái mindenhol jelen vannak a levegőben, ám a penészedés már nem mindenhol alakul ki.

Jellemzően a tartósan magas páratartalmú, nyirkos, rosszul szellőző, hőhidas felületeken jelenik meg. Amennyiben ezek a feltételek huzamosabb ideig fennállnak az otthonunkban, úgy nagyobb eséllyel számolhatunk penésszel.

Mit tehetünk ellene?

Először magát a kiváltó okokat kell megszüntetnünk. Nézzük meg, csöpög-e a csap, szivárog-e a radiátor, gondoljuk át a szellőztetési szokásainkat, esetleg ha szükséges, helyezzük át a bútorokat – olykor már ennyi is elég ahhoz, hogy megakadályozzuk a penészedés továbbterjedését.

Gyakori tévhit, hogy a penész jellemzően csak régi bérházak és pincék „betegsége„
Fotó: FLICKR

Térképezzük fel az épület állapotát és adottságait, majd ezután, ha szükségesnek ítéljük, gondoskodjunk a hőszigetelés újragondolásáról!

A látható tünetek megszüntetéséhez, azaz a belső falfelület kezeléséhez speciálisan a cél érdekében kifejlesztett termékeket alkalmazzunk.

Első lépésként alaposan mossuk le az érintett felületet Silancolor Primer Plus penészlemosóval. Ezt követi a felület alapozása Silancolor Primer Plus penészedésgátló alapozóval, majd a végső bevonat képzése jó páraáteresztő képességű, mosható Silancolor Pittura penészedésgátló festékkel, ami több árnyalatban is kapható.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.