A magyar retró aranykora köszön vissza a különdíjas ülőbútoron + videók

A Budapest Design Week nyitóünnepségén átadták a Magyar Formatervezési Díjakat és a Design Management Díjat. Az idei elismertek között mások mellett ülőbútor és speciális horgászkellék is található.

null

A Budapest Design Week egyik legfontosabb eseménye keretében idén is átadták a Magyar Formatervezési Díjakat - olvasható a Lakáskultúra magazin online felületén.

A hat Magyar Formatervezési Díjat a meghirdetett termék, terv, vizuális kommunikáció és diákmunka kategóriában ítélték meg, az erős mezőny okán idén termék és vizuális kommunikáció kategóriában két-két díjat szavazott meg a bírálóbizottság. A pályázatok elbírálásakor a szakmai zsűri a formai minőség, újszerűség, versenyképesség, felhasználóbarát kialakítás vagy a fenntarthatósági szemlélet érvényesülése alapján értékelte a benyújtott pályaműveket.

Megdobogtatta a szíveket a Dedas ülőbútor

A korábbi évekhez hasonlóan a díjak mellett különdíjak felajánlására is sor került. A Kulturális és Innovációs Minisztérium Kultúráért Felelős Államtitkársága különdíját Hevesi Annabella Dedas közületi ülőbútor kollekciójának ítélte.

Az alábbi videóból érdekes információkat lehet megtudni a különdíjas Dedas ülőbútor családról

A minisztérium Felsőoktatásért Felelős Helyettes Államtitkársága különdíját Pataki Katalin diák kategóriában benyújtott Talky játékterápiás eszköz pályázata nyerte el. A Magyar Formatervezési Tanács különdíját Sinkovits Zsuzsanna Zsófia diák kategóriában nevezett Geoform kollekciója, illetve Égi Marcell termék kategóriában benyújtott If Jewel ékszermárkája kapta.

Az alábbi videóból kiderül, hogy kell mindezt elképzelni

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala Dr. Lelkes Péter, Papp Zsolt, Bálint Zoltán, Vigh Balázs és Hory Péter közös munkáját, az IP alapú, audio-video konferencia eszközt, Full-HD érintőképernyővel eszközt díjazta.

Hétköznapi tárgyakat is díjaztak: kályhacsempe és horgászeszköz

A kategóriát Nieto Ramón Catmagnet nevű speciális, horgászathoz használt mágneses kioldó eszköze és Laufer Ferenc relief kályhacsempe kollekciója nyerte, amely a high-tech fűtőberendezések és a tradicionális cserépkályha előnyeinek ötvözéséivel hoz létre egy hazai gyártásban megvalósult, jövőbemutató, komplex kályhacsempe rendszert.

A terv kategória díját a Remion Design Kft. vehette át Head Link nevű, kompakt duál csatornás EEG és bőrellenállás-mérő készüléke. A fejen rögzített öt szenzorával az egészségügyben felhasználható adatokat küld agyi és keringési tevékenységekről. A terv egyik újszerűsége abban valósul meg, hogy univerzális hardverként a jelenleg elérhető EEG-szoftverek bármelyikével kompatibilisen működik.

Az eredeti, teljes cikk, további díjazottak bemutatásával IDE kattintva érhető el.

Borítókép: Hevesi Annabella bútora fő karakterjegyeiben a hazai dizájntörténeti hagyatékra támaszkodik. Az 1968-1972-ig működő bonyhádi zománcművészeti alkotótábor neoavangárd művészei, illetve a a Dél-Dunántúli Áramszolgáltató Vállalat (DEDASZ) homlokzatára készült mű inspirálta az alkotót. (Forrás: YouTube/képernyőfotó)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.