A minimalizmussal a környezettudatos lakberendezést társítjuk, míg az eklektikus otthon sokak számára a halmozást és a rendetlenséget jelenti. Pedig nem kellene így lennie – csak meg kell találnunk a tökéletes egyensúlyt - olvasható a Lakáskultúra magazin online felületén.
A bohém, színes dísztárgyak életet és vidámságot csempésznek az otthonunkba. Persze senkit nem a kacatok halmozására biztatunk, inkább az olyan tárgyak gyűjtésére, amelyekhez érzelmek fűznek, származzon az családi örökségből, vagy legyen szó egy bolhapiacról beszerzett, saját kézzel felújított bútorról. Ezek a „second hand” darabok pedig a környezettudatossággal is egyet jelentnek.
Újrahasznosítás
Maradva ezen a vonalon: az eklektikus stílus megengedi, hogy egy felújított rózsaszín kanapé mellett elférjen egy zebra-mintás fotel. Cselényi Eszter divattervező otthona tökéletesen bemutatja, hogy miként néz ki egy gyönyörű, eklektikus lakás. Eszter lakása élettel teli, vidám és a maga módján mégis letisztult. A harmónia elsődleges az eklektikus enteriőrnél, a lényeg, hogy merjünk önmagunk lenni – személyiségünk jelenjen meg a lakáson belül is.
Egy csipetnyi természet
Nincs is annál jobb, mint egy friss virágokkal gazdagon teletűzdelt váza látványára hazaérkezni. Apróságnak tűnhet, de energiával, színekkel és isteni illatokkal tölti meg a helyiséget. Érdemes ezeket helyi virágárusoktól és a piacon áruló néniktől beszerezni. Ha a piacon vásároljuk a virágcsokrot, biztosak lehetünk benne, hogy akár egy teljes hétig is élvezhetjük pompájukat. Most ősszel, hogy hétről hétre kevesebb a friss virág, készíthetünk szárított virágból, örökzöldekből asztaldíszeket, kopogtatókat, koszorúkat. És persze nem feledkezhetünk meg a szobanövényekről, amelyek színnel és élettel töltik meg a szobát, javítják a hangulatunkat és tisztítják a lakás levegőjét.
Dekoráció
Az eklektikus otthon alapja a sok-sok színes kiegészítő és a karakteres dekoráció. A kanapét díszítsük különböző és textúrájú díszpárnával, a falakat dekoráljuk sok-sok családi képpel, hatalmas poszterekkel és festménnyel.
Az eredeti, teljes cikk, további érdekes képekkel IDE kattintva érhető el.
Borítókép: Lakáskultúra/Darabos György