A tatai Platán Gourmet a második hazai vidéki étterem, amelyet Michelin-csillaggal ismertek el – olvasható a Lakáskultúra cikkében.
Csakhogy a Pesti István séf által vezetett helynek a Michelin Guide mindjárt két csillagot ítélt meg! Márpedig ilyen tényleg csak kivételes esetekben fordul elő!
Kizárólag az az étterem részesülhet ilyen elismerésben, amelyben nemcsak csúcsminőségű alapanyagokat használnak és egyenletesen magas színvonalon készítik el a különleges ízvilágú ételeket, de ahol a séf személyisége és tehetsége is tükröződik a kifinomult és ihletett fogásokon.
A Michelin-bizottság szempontjai
A minősítést a kiemelkedő konyhaművészetért ítélik oda azoknak az éttermeknek, amelyekben a vendégek a legkiválóbb kulináris élményekben részesülnek. Az ellenőrök öt egyetemes kritériumot vesznek figyelembe a csillag odaítélésekor: az alapanyagok minőségét, az ízek harmóniáját, a technikák mesteri művelését, a séf személyiségét, és azt, ahogyan mindez a konyhájában manifesztálódik, és a következetességet – mind a teljes étlap, mind pedig az idő tekintetében. “Mindig is hittem benne, hogy a magas minőséget képviselő vidéki étteremnek van létjogosultsága. Sok munkába került, mire eljutottunk ide. Szeretném megköszönni a Michelinnek, és mindenkinek, aki támogatott ebben” – mondta a díj kapcsán Pesti István séf.
Fine-dining enteriőr: az Esterházy-kastély árnyékában
Pesti István séf 2015-ben vette át, az akkor már évek óta nagy sikerrel működő, tatai Öreg-tó partján fekvő Platán étterem konyhájának vezetését azzal a céllal, hogy megmutassa, a vidéki fine diningnak igenis van létjogosultsága.
Csapatával és Varró Zoltán designer segítségével alapjaiban újította meg a Tatai vár és az Esterházy-kastély között fekvő Platán gasztronómiai koncepcióját.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)