9 tipp a vírusok ellen: így turbózd fel az immunrendszered!

Ha a következő tippjeinket betartod, már sokat tettél az egészségedért!

null

1. Illóolaj

Megfékezi a vírusok terjedését, ha gondosan ügyelsz arra, hogy a lakás, a ház levegőjének páratartalma ne csökkenjen ötven százalék alá. Száraz levegőben ugyanis hosszabb a vírusok élettartama, valamint könnyebben is szaporodnak. A nedvesség hiánya miatt ráadásul kiszárad az orr és a torok nyálkahártyája, így a kórokozók nagyobb eséllyel kerülnek be a szervezetbe. Tegyél egy nedves törölközőt a fűtőtestre, vagy szerezz be egy párásítókészüléket. Még eredményesebben védekezhetsz, ha illóolajokkal illatosítod a szoba levegőjét. Szinte valamennyire jellemző kisebb-nagyobb mértékben az antivirális és antibakteriális hatás, de mindenekelőtt a teafa- és a citromolaj ajánlott.

2. Jó hangulat

Az életszerető, derűs emberek immunrendszere gyorsabban legyűri a kórokozókat. Az idegi feszültség növeli a vér kortizolszintjét, ami viszont gátolja az immunsejtek termelődését.

3. A kézmosás fél egészség

A kórokozók nagyjából kilencven százaléka a kezünkről jut be a szervezetünkbe, amikor az arcunkhoz érünk. Ezért influenza szezonban gyakran és alaposan moss kezet, legalább húsz másodpercen keresztül, meleg vízzel és szappannal, majd alaposan töröld szárazra a bőröd! Csak így szabadulhatsz meg attól a sok bacitól, amit a metrón, a buszon, a kilincsekről vagy épp a boltban a bevásárlókocsiról összeszedsz. Útközben érdemes kézfertőtlenítő gélt használnod.

4. Betegen ne sportolj!

Az edzett szervezet gyorsabban képes reagálni a vírusok támadására. A rendszeres, intenzív testmozgás bizonyítottan ellenállóbbá tesz. A túl kemény sport viszont, amikor a szervezet már nem tud kellőképpen regenerálódni, gyengítheti a szervezetet. Ha kapar a torkod, érdemes rövid szünetet tartanod az edzéstervben.

5. Változatos étrend

Rengeteg tápanyag létezik, amivel felvértezheted szervezeted a vírusok ellen. Ezek közé tartozik a C-vitamin (citrusfélék), a szelén (olajos magvak), a cink (zabpehely), a vas (vörös húsok) és a D-vitamin (zsíros halak).

6. Egészséges bélrendszer

A legtöbben nem is sejtik, hogy a bélrendszer nemcsak az emésztés és a felszívódás helye, hanem fontos immunszerv is. Az ellenálló képesség legalább 60-70%-át a bélnyálkahártyában található nyirokerek és nyirokcsomócskák adják. Ezért a bélrendszer állapota, működése és egészsége döntően meghatározza, hogy ki mennyire képes megküzdeni a fertőzésekkel.

7. Növényi erő

A legismertebb immunerősítő növény az echinacea, más néven bíbor kasvirág, amit régóta alkalmaznak az egyszerű megfázásos tünetek enyhítésére. Csökkenti a fertőzés időtartamát, illetve mérsékli a tüneteket. Erősíti az immunrendszert, véd a baktériumok, gombák, vírusok ellen. Cseppek, tabletta és oldat formájában egyaránt alkalmazható.

8. Kiegyensúlyozott kalóriák

Nem most jött el a szigorú diéta ideje: az immunfunkciók ugyanis csökkennek, ha túl kevés kalóriát veszel magadhoz. Ez persze nem jelenti azt, hogy korlátozás nélkül lakmározhatsz! Ilyenkor is próbálj odafigyelni, és mondjuk csokoládé helyett válassz inkább banánt.

9. A pihenés a legjobb gyógyszer

A kórokozók annak örülnének a legjobban, ha folyamatosan ébren lennénk, ez esetben ugyanis nem jutna új energiához az immunrendszerünk. Minél kevesebbet pihensz, annál nagyobb eséllyel betegszel meg. Amennyiben hat-hét óránál kevesebbet alszol naponta, akár a háromszorosára is nőhet a betegségek kockázata.

3 gyógynövény a fitt formáért – turbóétrend őszi finomságokkal

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.