Mutatjuk, melyik élelmiszert miben érdemes tárolni

Az élelmiszerek csomagolása meghatározza, milyen hosszan marad meg a vitamin- és tápanyagtartalmuk.

null

Az élelmiszer csomagolása azt is meghatározza, milyen hosszan marad meg a vitamin- és tápanyagtartalmuk, valamint az ízük.

Gyümölcsök, zöldségek: műanyag doboz

Túl sok zöldséget hámoztál, maradt egy kevés a salátából vagy csak egy fél almát ettél meg? A legjobb módszer, ha a felvágott zöldséget és gyümölcsöt műanyag dobozkában tárolod, mivel az légmentesen zárható.

Fagyasztott ételek: speciális zacskó

Ha húst, kenyeret vagy ételmaradékot szeretnél hosszabb időre lefagyasztani, lehetőleg speciális fagyasztótasakot használj. A hagyományos bevásárlószatyrok ugyanis átengedik a nedvességet, ami az élelmiszer károsodáshoz vezethet.

Egyáltalán nem mindegy, hogy mibe helyezzük a megvásárolt termékeket
Fotó: Pexels

Gabonatermékek: műanyag, üveg vagy fém

A cukrot és a gabonaárut (lisztet, rizst), azaz, amit hosszabb ideig szoktunk tárolni, lehetőleg műanyag, üveg vagy fémdobozba tedd. Itt védve lesznek a nedvesség, a fény, a meleg és a káros anyagok ellen. A kerámia vagy zománcozott edény nem megfelelő, ugyanis mindkettő bevonatából olyan anyagok oldódhatnak ki, amelyek ronthatják az élelmiszer minőségét.

Az eredeti cikket ITT érheti el.

Az élelmiszerek drágultak legjobban a tavalyi évben

Tavaly az élelmiszerek fogyasztói ára átlagosan 7,2%-kal nőtt – írja a Mindmegette.

Egy év alatt, 2019. decemberhez viszonyítva az élelmiszerek ára 4,9%-kal emelkedett. Ezen belül az étolajé 13,7, az idényáras élelmiszereké (burgonya, friss zöldség, friss gyümölcs) 11,8, a cukoré 11,7, a párizsié, kolbászé 7,8, a liszté 6,8%-kal emelkedett. A szeszes italok, dohányáruk átlagosan 8,8, ezen belül a dohányáruk 14,4%-kal drágultak – írja a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a jelentésében.

A tavalyi év egészét nézve az előző évhez képest a fogyasztói árak átlagosan 3,3%-kal emelkedtek, ezen belül a legnagyobb mértékben, 7,2%-kal az élelmiszerek drágultak. A szeszes italok, dohányáruk ára 6,9, a szolgáltatásoké 2,9, a tartós fogyasztási cikkeké 1,4, a háztartási energiáé 0,3%-kal nőtt. A ruházkodási cikkek ára átlagosan nem változott, az egyéb cikkeké 0,9%-kal mérséklődött.

Tovább

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.