A gyümölcsteák a nyugalom és a béke italai

A gyümölcsteák egészségvédő hatása a benne lévő gyümölcsökben rejlik.

null

A gyümölcsteák, gyümölcsös főzetek valójában nem tartalmaznak tealeveleket. Alapjukat szárított, kandírozott gyümölcsök, virágszirmok, növényi részek és egyes gyógynövények változatos összetételű keveréke alkotja – írja a Mindmegette.hu.

Meddig áztassuk?

Mivel a gyümölcsteák nem tartalmaznak keserűanyagot és koffeint, így elkészítésük során nem kell annyira odafigyelni az áztatás idejére, és attól sem kell félni, hogy túlságosan felpörgetnék a szervezetet. Ez a fajta éppen ezért télen-nyáron, hidegen vagy melegen ideális szomjoltó. Amikor gyümölcsteát készítünk, legalább 5 perc teljen el (de egyes teáknál akár 15 is), mielőtt a filtert kivesszük a bögréből. Bármilyen gyümölcsteáról legyen is szó, nagyon forrón soha ne igyuk meg, hagyjuk kicsit hűlni a teát a saját torkunk védelmében.

A gyümölcsteák, gyümölcsös főzetek valójában nem tartalmaznak tealeveleket
Fotó: Pixabay

Hogyan hat az egészségre?

A gyümölcsteák egészségvédő hatása a benne lévő gyümölcsökben rejlik. Gyakran használt összetevője például a vörös- és a fekete áfonya. Mindkettő tele van sejtvédő hatású antioxidánsokkal, remek húgyúti panaszokra, gyulladásokra, reumára, illetve segíti a vérképzést. Az eperben gazdag tea a méregtelenítéshez, a szervezet tisztításához ideális. Ha az összetevők között cseresznyét és csipkebogyót találunk, biztosak lehetünk benne, hogy immunerősítő hatású, magas C-vitamin-tartalmú itallal kényeztetjük magunkat.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Ezért érdemes reggel egyéjszakás zabkását fogyasztani

Mivel tudjuk, hogy a tartós fogyás és egészséges étrend elképzelhetetlen rendszeres reggelizés nélkül, hiába a reggeli rohanás, ezt muszáj lesz mindenkinek beiktatnia – írja a Mindmegette.hu.

Az időhiányt kiküszöbölendő készítsen egyéjszakás zabkását: este egy üvegben összerakja, és reggel, akár útközben vagy a munkahelyére beérve is elkanalazhatja, és utána más dolga nem is lesz, mint élvezni azt a sok jót, amit a testének ad ez az egyszerűségében nagyszerű étel.

Jobb lesz a kedve

Az, hogy az ember bélrendszere és az agyműködése között szoros összefüggés van, nem újdonság, de hogy miért, az talán kevésbé közismert: a szerotonin nevű hormon – amit boldogsághormonként is ismerünk –, 90%-a a bélrendszerünkben található. Ezek után nem csoda, hogy ha valami olyat eszünk, ami nem esik jól a gyomrunknak, az nem csak az emésztésünkre, hanem a hangulatunkra is rányomja a bélyegét.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.