Így csomagoljuk az ételeket fagyasztás előtt

Van aki egészben fagyasztja le a kenyeret, ám célszerűbb nagyobb darabokra vágni, majd légmentesen lezárni.

null

HÚSOK

Fontos, hogy csak friss húst fagyasszunk le. Ha nem túl nedves, akkor tartsuk meg az eredeti csomagolásában, majd úgy tegyük a fagyasztóba. Ha azonban ez nem így van, itassuk le róla a nedvességet, így elkerülhetjük a jegképződést a felületén. Ha két hétnél tovább szeretnénk tárolni, érdemes valamilyen tasakba tenni, mielőtt a jégszekrénybe kerülne. Erre tökéletes eszköz egy mélyhűtőtasak. Minél soványabb a hús, annál tovább fog elállni.

Tipp: Ha hússzeleteket készülünk lefagyasztani, akkor ajánlott közéjük helyezni egy darab frissentartó fóliát. Ez azért jó, mert nem fognak egy tömbbé fagyani. A zacskót, vagy csomagolást minden esetben zárjuk le úgy, hogy előtte kinyomkodjuk belőle a levegőt. Soha ne pakolj még fagyasztatlan élelmiszert fagyasztott húsra, ugyanis az könnyen felengedhet, ezzel együtt pedig az íze is megváltozik.

Ha kenyeret fagyasztanánk le, célszerű több részletben, külön csomagolva tenni azt (A kép illusztráció)
Fotó: unsplash

KENYEREK

Van aki egészben fagyasztja le a kenyeret, ám célszerűbb nagyobb darabokra vágni, majd légmentesen folpackba, zacskóba, dobozba, vagy fagyasztótasakban eltenni. Fontos, hogy mindezt ne melegen tegyük, ugyanis így nem fog összegyűlni a csomagolásban a nedvesség és nem keletkeznek jégkristályok. Ez kiolvasztásnál komoly gondot okozhat, ugyanis a pékáru így teljesen elázhat.

Tipp: Ha teheted, frissebb kenyereket tegyél a fagyasztóba. A szikkadt, több napos pékárú lefagyasztása nem jó ötlet.

A teljes cikk, benne hasznos tanácsokkal a gyümölcsök csomagolásához és tárolásához ITT érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.