Fogalmazzunk pontosan!
Ne általánosságban gondolkodjunk, hogy „idén egészségesebben élek, több pénzt rakok félre, gyakrabban találkozom a barátaimmal…”, hanem fogalmazzuk meg konkrétan:
„idén egészségesebben élek, azaz naponta sétálok, minden héten edzek és odafigyelek az étkezésemre.”
Mindezt írjuk is le részletesen és pontosan.
Azt is fejtsük ki, hogy mit szeretnénk vele elérni, azaz mit várunk a fogadalomtól, például: ha egészségesebben élek, akkor, jobb lesz a közérzetem, az erőnlétem, soványabb leszek stb.
Így nem csak egy levegőben lógó fogadalmunk lesz, egy vállalás, amit magunkra vettünk, hanem rögzítve lesz az is, hogy miért érdemes betartanunk.
Vezessünk naplót!
Érdemes naplót is vezetni, heti bontásban felírni, hogy mik az aktuális feladatok a fogadalommal kapcsolatban a hétre, majd kipipálni, hogyha megcsináltuk, ez nagyon jó érzés ám.
Ha pedig nem csináltuk meg, akkor ideje átgondolni, hogy miért nem, és min kellene változtatni, hogy a jövőben teljesíteni tudjuk a fogadalommal kapcsolatos teendőket.
Az is lehet, hogy kiderül, hogy az adott fogadalom célja nem olyan fontos nekünk, akkor azon kell változtatni. A pozitív visszajelzéseket vagy élményeket is érdemes feljegyezni, ami a fogadalmaddal kapcsolatos. Év végén pedig a naplót olvasgatva látni fogjuk, hogy mennyit dolgoztunk a céljaink elérésén és mennyi mindent megvalósítottunk.
Az eredeti cikk 4+1 tipp, hogy sikerüljön betartani az újévi fogadalmakat címmel olvasható a Mindmegette oldalán.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)