Elefántok legeltek a Mecsek lábánál, mielőtt Paksra indultak

Az elefántok úgy döntöttek, hogy szabadidejüket pár mutatvány között a friss levegőn töltik.

null

Igen érdekes fotót posztoltak az egyik pécsi Facebook-csoportban szerdán délelőtt. Nemrég békésen legelésző elefántok lepték el az Expo Center melletti utat, információink szerint az Eötvös Cirkusz „munkatársai” döntöttek úgy, hogy szabadidejüket pár mutatvány között a friss levegőn töltik táplálkozással.

A Mecsek lábánál legelésző elefántokat a cirkusz munkatársai felügyelték
Fotó: Facebook

Az egyik pécsi Facebook-csoport egyik tagja töltött fel egy olyan képet, amelyen többtonnás elefántok töltik szabad perceiket a forgalmas Megyeri út mellett. Miután sokan megosztották a posztot, kiderült, hogy az állatok a pár napja Pécsen járt Eötvös Cirkusz „munkatársai” voltak.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

A tinédzser hím elefántok is szívesen „bandáznak”

A hím elefántok is csordákba tömörülnek egy új megfigyelés szerint, nem pedig magányosan vándorolnak – számolt be róla a Veszprém megyei hírportál.

A nőstényekről régóta ismert, hogy szoros családi csoportokat alakítanak ki, amelyeket egy idős, tapasztalt nőstény, egy mátriárka vezet. A hímekről úgy tartották, hogy magányos vándorok, mert tíz–húsz éves koruk körül elhagyják anyjuk csordáját.

Egy új kutatás szerint azonban a tinédzser hímeknek egyáltalán nincsen ellenére a társaság. Gyakran látni fiatal ormányosokat, amint idősebb hímeket követnek.

A Scientific Reports című tudományos lap számában publikált vizsgálathoz a kutatók olyan fotókat elemeztek, amelyek 1264 esetben készültek 2017-ben és 2018-ban a szavannán a botswanai Boteti-folyó felé tartó elefántokról.

A megfigyelések szerint a fiatal elefántok ritkán vándorolnak egyedül, idős hímek pedig gyakran állnak egy kevert életkorú hímcsoport élére.

Ez az afrikai elefántokon (Loxodonta africana) végzett első ilyen kutatás. A hím ázsiai elefántok csoportdinamikáját egy 2019-es vizsgálat során mozgásérzékelős kamerák segítségével térképezték fel.

A tudósoknak már régóta vannak ismereteik a nőstényekből álló tenyészcsordákról. „De a hímek is sokrétű társadalmi élettel rendelkeznek, csoportjaikat nem csak családi kapcsolatok építik fel” – mondta Connie Allen, a tanulmány társszerzője, az Exeteri Egyetem biológusa.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.