Mesét írtak, népmesehőst rajzoltak a tatabányai gyerekek

A NépmesePont által szervezett meseíró- és rajzverseny eredményhirdetésére gyűltek össze a gyerekek.

null

A szomorkás, esős időjárás ellenére gyerekzsongással telt meg pénteken a nemrégiben felújított tatabányai Puskin Művelődési Ház Aulája. Az óvodás, általános-, illetve középiskolás korú gyerekek a NépmesePont által szervezett Pihe Toll meseíró és a Kedvenc Népmesehősöm rajzversenyek eredményhirdetésére gyűltek össze, hogy ki-ki megkapja a pályázaton elért munkájáért járó elismerést.

Szénási Veronika, a NépmesePont munkatársa az eredményhirdetésen elárulta: a pályázatok sokakat megmozgattak – a csaknem 20 intézményből a meseíró versenyre összesen 44, míg a rajzversenyre 216 munka érkezett.

A beérkezett munkák mindegyikét szakmai zsűri értékelte: a rajzolókat Sulyok Teréz művésztanár, valamint Toma Krisztina, a NépmesePont munkatársa értékelte; a meséket pedig Döbrentey Ildikó, Prima Primissima-díjas író, Tóth Zsóka, a Vértes Agorája főmunkatársa, valamint Fatuska Máté, szintén az Agora munkatársa értékelték.

A gyerekek érdeklődve hallgatták a zsűri értékelését
Fotó: Dallos István / 24 ÓRA

A mesealakoktól díszelgő rajzok mindegyikét – melyeket az aulában csodálhattak meg újra a gyerekek – arany, ezüst, illetve bronzminősítésben részesítettek, a mesélők mindegyikét is elismerés illette, néhány történet kinyomtatott változatát a művelődési házban is szemügyre lehetett venni. Az ünnepélyes átadó megnyitóján Szénási Veronika köszöntötte az összegyűlteket, majd Kovács Koletta tanuló olvasott mesét az összegyűlt, színes maszkokat viselő seregnek. Ezt követően a versenyek díjazottjait hívták sorra egy kézfogásra: számos oklevelet és ajándékot osztottak ki.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Szükség van a népmesékre, elődeink örökségére

Egyedülálló tanulmánykötet jelent meg a mesékről Népmesék szóban, írásban, képben címmel a Magyar Versmondók Egyesülete gondozásában, amelyet ma délelőtt mutattak be a Fővárosi Művelődési Házban. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára, miniszterhelyettes a rendezvényen kiemelte, hiszünk a népmese erejében, mert formálja a gyermekek személyiségét.

A magyar népmese napján, Benedek Elek születésnapján mutatták be a Népmesék szóban, írásban, képben című tanulmánykötetet. Az egyedülálló és hiánypótló könyv a népmesék világának négy szakterületébe enged betekintést. – Így megismerhetjük a néprajzkutatók, a népmesemondók, a meseírók, valamint az animációsfilm-készítők mesékhez való viszonyát, amire ilyen átfogó módon, a legnagyobb szaktekintélyek révén, még soha nem volt példa – hangsúlyozta Lutter Imre, a Magyar Versmondók Egyesületének elnöke.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.