Zalaegerszegen, az evangélikus templomban szentestekor délután Zsugyel Kornél és Zsugyel-Klenovics Katalin lelkész családonként külön-külön fogadta a híveket, akiket apró mécsesek fénye vezetett az oltárhoz.
Zalaegerszegen, az evangélikus templomban szentestekor délután Zsugyel Kornél és Zsugyel-Klenovics Katalin lelkész családonként külön-külön fogadta a híveket, akiket apró mécsesek fénye vezetett az oltárhoz.
A Lukács evangéliumából idézett igét követően részesültek áldásban a hívek, akik apró ajándékokkal is gazdagodva távoztak.
Az idei Szenteste a járványhelyzet miatt más volt, mint az elmúlt években, évtizedekben, ehhez alkalmazkodott az evangélikus egyház, Zalaegerszegen is.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Isten teremtményeiként van felelősségünk ebben a világban
Az emberiség előtt álló következő történelmi lépcsőfok minden jel szerint a múlt század hetvenes-nyolcvanas éveiben elkezdődött digitális kor, amely korábbi ígéretei és lehetőségei ellenére erősen ki van téve annak az eshetőségnek, hogy előbb vagy utóbb alkotója ellen fordul – fejti ki a Megtestelülés és teremtésvédelem – a XXI. századi környezeti kihívások keresztény szemmel című tanulmányban Béres Tamás. Az evangélikus lelkész úgy véli, a múlt és annak szereplői eltörpülnek és eljelentéktelenednek, a jövőbe feledkező embert legfeljebb a szimbólumok és mítoszok időkapszulákba zárt üzenetei menthetnék meg attól, hogy önmaga sorsának beteljesítője legyen. Béres Tamás szerint ha végigtekintünk az ENSZ 2015-ben megfogalmazott 17 fenntartható fejlődési célján, világossá válik, hogy az emberi élettel járó sérülékenység és kiszolgáltatottság nem vallási vagy metafizikai eredetű rémként függ a fejünk fölött fenyegetően, hanem konkrét, többnyire mindannyiunk által ismert interakciókban keletkezik. Az emberi sérülékenység annyiban valóban metafizikai, mitikus, sőt vallási eredetű, hogy a bibliai teremtéstörténetben megismert ember a maga teremtményi voltában nem hordozza a teljesség és tökéletesség jegyeit. A lelkész meglátása szerint a tizenhét nemzetközi fenntartható fejlődési célban felfedezhetjük annak az útnak a globálisan jelenleg legsürgetőbb interakciós stációit, amelynek során anélkül nézhet szembe és tehet lépéseket saját kapcsolati létéből adódó sérülékenységének leküzdése felé az emberiség, hogy komolyan kellene vennie a poszthumanista válaszkísérlet felfújt ijesztegetéseit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.