Fecskehotelt építenek a tatai Öreg-tó partján

A célul kitűzött 220 ezer forint összegyűlt, részben tatai, tatabányai civilek és a csoport tagjainak köszönhetően.

null

– Fehér Nórától érkezett az ötlet, aki a több éve működő, jótékony emberekből álló kollektívánk tagja. Az ő régóta dédelgetett fecskehoteltervét szeretnénk egységesen megvalósítani, miszerint a tatai Öreg-tó partján egy számukra megfelelő és biztonságos helyen otthonokat biztosítanánk a fecskéknek. A célul kitűzött 220 ezer forint összegyűlt, részben tatai, tatabányai civilek és a csoport tagjainak köszönhetően.

Az asztalos már el is kezdte a munkát egy stabil, kétoszlopos verzión. A faszerkezet elkészítése után a fecskefészkeket kell elkészíteni, majd fel kell rögzíteni a hotelre úgy, hogy legyen helye a természetes fészkeknek is. Ha a fecskék odaszoknak, el fognak kezdeni fészkeket építeni

– árulta el az alapító. Hozzátette: a hotel áprilisban válik „kiadóvá”.

Ha valahol fecskék telepednek meg, oda visszajárnak
Fotó: Pexels

– Ahol fecskék telepednek le, ott lényegesen csökken a szúnyogok és egyéb rovarok száma, hiszen fő táplálékként fogyasztják.

Sokszor lakóházak ereszei alatt, panellakások erkélyeinek tetején szállnak meg évről évre, fészküket a lakók azonban sok esetben eltávolítják a zajra és a keletkezett madárpiszokra hivatkozva. Az emberi tevékenység miatt jellemző lehet, hogy egyes környékekről teljesen eltűnnek. A március végén, április elején visszatérő madaraknak ezért érdemes különálló, védett egységekben telepeket létrehozni.

A tópartok ideális otthonok a fecskék számára, mivel a fészeképítés legfőbb alapanyaga a sár, melyet a partról könnyedén szerezhetnek
Fotó: Pexels

Régóta ismeretes, hogy ha valahol fecskék telepednek meg, oda visszajárnak. A tatai tó – és a későbbiekben más tavak –partján ideális otthonuk lenne, hiszen a fészeképítés legfőbb alapanyaga a sár, melyet a partról könnyedén szerezhetnének – részletezte.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

AM: mesterséges fecskefészkeket tettek a minisztérium tetejére

Mesterséges fecskefészkek kihelyezésével hívja fel a figyelmet a biológiai sokféleség megőrzésére az Agrárminisztérium (AM). A minisztérium szombati közlése szerint Nagy István agrárminiszter a közösségi oldalára feltöltött videóban azt mondta: a Magyarországon költő fecske- és sarlósfecskefajok közül a városokban a molnár-, a füsti- és a sarlósfecske figyelhető meg leggyakrabban.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.