Poroszlón egyre fontosabb a környezetvédelem

Fontos kezdeményezés elindítója ­Szepesi Imre és a Tisza-tavi ­Sellő Horgász Egyesület.

null

Régi probléma a hulladék előfordulása a vízpartokon, ez ellen próbálunk tenni, amit lehet – kezdte beszélgetésünket Szepesi Imre. Eddig is szívén viselte a tó tisztaságának megőrzését, számtalan alkalommal szervezett már szemétszedést, s kampányolt a környezetvédelem mellett. Most új, egyedi ötlettel állt elő, hiszen a kis dolgok is számítanak – derül ki a cikkből.

– Márciustól kivontuk a boltból az egyszer használatos műanyag dobozokat, melyekben élő csali volt. Mindenki saját edénnyel tér be hozzánk, vagy papírzacskóban adagoljuk ki a terméket. Napjainkig közel hatezer egyszer használatos doboztól óvtuk meg a környezetet. Megmaradt az üzletben, s nem vitték a vízpartok felé. Nagyon büszkék vagyunk erre a teljesítményre, s hogy részesei lehettünk egy olyan eredménynek, amit együtt, a vásárlókkal sikerült elérni – hangsúlyozta.

Szepesi Imre elmondta, a horgászok megértették a törekvésük lényegét, nem okoz számukra gondot az újfajta vásárlási szokások elsajátítása.

– Teljes a siker, s itt nem is állunk meg. A beszállítótól kapott nagy kiszerelésű etetőanyagot hordókba töltöttük, a vevőknek saját vödrükbe mérjük ki, s a csomagolt helyett kedvezményesebb áron kínáljuk. Ezzel is arra sarkalljuk őket, hogy a környezetbarát megoldást válasszák. Szerencsére ennek is van keletje, a betérők gyorsan hozzászoktak, és megszerették ezt a formát – taglalta.

Az ötleteknek azonban még nincs vége, hiszen az a jó megoldás, ha a tónál a horgokat, a forgókat, kapcsokat és apró kiegészítőket papírzacskóban adják át a vevőknek. Mindezen túl a használt damiloknak is felállítottak egy átvevőhelyet, s később hasonlót terveznek a PET-palackoknak is.

A Tisza-tó szépségét óvják Poroszlón a horgászegyesület tagjai Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Arról is faggattuk a kereskedőt, volt-e a kezdeményezésnek visszhangja, vannak-e követői. Az ötletgazda elmondta, egyelőre a többi boltos nem próbálkozott ezzel, ők azt gondolják, ártanának üzletüknek. Ám reméli, ők lehetnek az élő példa rá, hogy ez működik.

Szepesi Imre és a Tisza-tavi Sellő Horgász Egyesület –melynek tagja –, nem csak a környezetvédelem mellett elkötelezett, a társadalmi felelősségvállalás más formájában is helytáll. Az egyesülettel úgy döntöttek, megyéről megyére járva segítenek egy-egy kórháznak. Tavaly a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Gyermekegészségügyi Központnak adtak eszközöket. Idén az egri Markhot kórházba jutottak el az adományok. Négy légzésfigyelőre is összegyűlt a pénz. Szepesi kiemelte, fontosnak tartja mindezt. A Tisza-tó tisztasága és az adakozás is olyan ügy, melynek a segítőszándék a mozgatórugója.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Korábbi cikkünkben egy kihalóban lévő szakmáról írtunk. Még ma is kézzel tekerik a sorompót Kunszentmártonban. Szakmájának egyik utolsó hírnöke a csépai bakter, az ötvenhat éves Szerényi Zoltán.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.