Még mindig nem lélegezhettek fel a nógrádi taxisok a járvány után

Bár az enyhítéseket követően az utasok visszatértek, a pandémia hatása még mindig érződik.

null

Nehéz időszak áll a taxisok mögött. A világjárvány okozta korlátozások miatt alig akadt munkájuk, mert az utasok az otthonaikba zárkózva töltötték a mindennapjaikat. Aki évtizedek óta csak ebben a munkakörben tevékenykedett, annak a vírus mellett a bizonytalanság is aggodalomra adott okot.

Szepesi Attila, a salgótarjáni taxisok egyike már harminc esztendeje szállítja az utasokat. Korábban a munkaideje nagy részét a hosszabb – olykor az országhatárokon túlra vezető – távolságok töltötték ki.

– A pandémia ideje alatt a negyedére csökkent a bevételem, emellett pedig a félelem is napi szinten gondot okozott. Még tavaly, amikor tavasszal azt javasolták, hogy otthon kell maradni, akkor eleget tettem a kérésnek. Azt hittem, egy hónap és vége lesz a járványnak, ha mindenki hasonlóan cselekszik, mint én. Sajnos tévedtem – fogalmazott Szepesi Attila.

Mint mondta, a fuvarjai nagy része korábban cégek megbízásából érkezett. Rendszeresen járt a fővárosi reptérre, akár napi több alkalommal is. A korlátozások a munkájának ezt a részét teljesen megszüntették.

– Idén június óta kezdtek visszatérni az utasok, de hiába a nyitás, mégsem annyi a munka, mint a koronavírus megjelenése előtt volt. Kevés az éjszakai szórakozóhely a városban, és lehet, a fiatalok is tartanak még attól, hogy teljesen visszatérjenek a régi életükhöz

– mondta a taxis.

Szepesi Attila, a salgótarjáni taxisok egyike már harminc esztendeje szállítja az utasokat
Fotó: Ladóczki Balázs/nool.hu – Mediaworks

Az idősebb korosztály jelenleg is rendszeresen a bevásárlás vagy az orvosi ellátás miatt veszi igénybe a szállítást, mint a korlátozások idején. Úgy tűnik, még most is biztonságosabbnak érzik néhányan az autót, mint a zsúfolt tömegközlekedést.

Szepesi Attila elmondta, hogy korábban néhány fiatalra rá kellett szólni az autóban, mert nem megfelelően viselték a maszkot. Az idősebbekkel azonban nem volt semmiféle probléma.

Hozzátette: ma már újra utaznak vele külföldi üzletemberek, de ők még a Magyarországon bevezetett engedmények ellenére is hordják a maszkot.

– A vírus sújtotta időszakban jobban szerettem, ha az utasok hátul foglaltak helyet. Ezt igazán kérni sem kellett, mert maguktól is ezt a megoldást látták biztonságosnak az ügyfelek. Én egy plexilapot is vágtam az autóba, ami elválasztja a hátsó teret az első két üléstől. Féltem a megfertőződéstől, de szerencsére nem kaptam el a betegséget

– mondta.

Ábrahám Lajos is régi taxis a megyeszékhelyen, már több mint tizenöt éve szállítja az utasokat. Egyetért kollégájával abban, hogy nem tért vissza az emberek életritmusa a korábban megszokott szintre.

– Kevesebb fiatal jár diszkóba, és a hajnalig tartó bulizás sem jellemző mostanában. A labdarúgó Európa-bajnokság hatását sem lehetett észrevenni a taxiforgalmon. Korábban egy nagyobb sportesemény összehozta a baráti társaságokat, de most kissé elszigetelődtek egymástól az emberek. Az viszont megfigyelhető, hogy a nagyobb bevásárlások gyakoribbá váltak – fejtette ki Ábrahám Lajos.

Ábrahám Lajos taxis a kocsija szélvédőjét tisztítja az egyik salgótarjáni állomáson
Fotó: Ladóczki Balázs/nool.hu – Mediaworks

Mint mondta, a legtöbb helyi taxis leleményes megoldásokkal próbálta biztonságossá tenni a járművét. Volt, aki befóliázta a támlát, és rendszeresen cserélte a csomagolóanyagot a takarítások alkalmával.

Ő viszont a fertőtlenítő tisztítás mellé vásárolt egy ózongenerátort, amivel rendszeresen csírátlanította az utasteret. A klímákat is ezzel a megoldással tisztítják az autókban, mert ez a leghatásosabb módszer a kórokozók eltüntetésére.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.