a versenyre a tavasszal online tartott Országos Tudományos Diákköri Konferencia első helyezettjei érkeztek.
A hallgatók maguk dönthetik el, hogy ki lesz közülük a győztes. A keddi megnyitón a résztvevők meghallgathattak plenáris előadásokat is melyek közül az elsőt Nagy
Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára tartotta Tehetséggondozás és innováció
címmel.
Egy felsőoktatásban tanuló hallgató szellemi munkájának a koronagyémántja, ha dolgozatot készít az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára, sőt részt is vesz rajta. Ha pedig első helyezett lesz, az mindennél többet mond
– hangsúlyozta dr. habil. Minya Károly, a Nyíregyházi Egyetem Oktatási rektorhelyettese kedden az OTDK Plusz megnyitóján.
Tanulás és hivatás
Hozzátette: tavasszal a Nyíregyházi Egyetem két szekcióját is megrendezte az OTDK-nak, és a többi felsőoktatási intézménnyel igazi úttörőként az online térben vezényelték le a seregszemlét. A kísérőrendezvényt idén tartják meg először: az első helyezettek most újra összemérhetik tudásukat. Minden szekcióban egy-egy győztes lehet, akit maguk a versenyzők szavazhatnak meg.
– Tizenötezer olyan diák van a magyar felsőoktatásban, aki TDK-megszállott – mondta el prof. dr. Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke.
Azok, akik itt ülnek a legjobbak között, közösen készülnek arra, hogy tanítsák az országot: arra, hogyan kell élni, hogyan kell tanulni, hogyan kell elérni a felsőoktatást. Értelmiséginek lenni talán nem jár olyan anyagi előnyökkel, mint ha vállalkoznának, de cserébe kapnak egy hivatást.
– Ez egy nagyon informális és barátinak tervezett konferencia – tette hozzá dr. habil. Weiszburg Tamás, az OTDT általános alelnöke. – Az a célunk, hogy a diákok ismerjék meg egymást, beszélgessenek, hallgassák meg egymás előadásait, kapcsolatokat építsenek és szerezzenek olyan élményeket, melyekre tavasszal, az online verseny során nem volt lehetőségük. A TDK hetvenéves működése során a magyar értelmiség krémjét „termelte ki”, ezért nagyon kíváncsiak vagyunk ezeknek a diákoknak a munkáira.
A megnyitó után a résztvevők előadásokat hallgathattak meg. Kopasz Anikó, a H-Didakt Kft. ügyvezetője a Lego Education jelenlétéről beszélt az oktatásban, Molnárné dr. habil. Kovács Judit, a Debreceni Egyetem docense pedig a felelősségvállaló bocsánatkérés működéséről. Az első előadást Nagy Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára tartotta Tehetséggondozás és innováció címmel.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható el.
Borítókép: Dodó Ferenc/szon.hu