Egyévesek a veszprémi miniszobrok

Három miniszobor ékesíti Veszprémet tavaly nyár óta. A miniatűr alkotások a város turisztikailag frekventált helyszínein találhatók – írja a Veszprém megyei hírportál, a veol.hu.

null

Az aprócska, húsz-harminc centiméter magas bronzszobrokat Kolodko Mihály gerillaszobrász készítette. A szoborállítás kezdeményezője, ötletgazdája és az alkotások tulajdonosa egy veszprémi székhelyű nemzetközi szállítmányozó cég ügyvezetője, Török Balázs. Az alkotások a belváros három jellegzetes helyszínére kerültek ki tavaly július közepe és szeptember eleje között, ezzel 

Veszprém lett az első olyan vidéki település, ahol engedéllyel, hivatalosan kerültek ki Kolodko-miniszobrok.

 

Ödön focimezben 
Fotó: Pesthy Márton / VEOL.HU – MEDIAWORKS

A szobrász az utóbbi években arról vált ismertté, hogy az 1980-as évek rajzfilmfigurái közül többet elkészített kis méretben. Érdekesség, hogy a fővárosi miniszobrok mellett a Balatonnál bukkant fel az első alkotása tavaly tavasszal: Tihanyban, a bencés apátság közelében Gombóc Artúr tekinthető meg.

Ernő, az őr 
Fotó: Penovác Károly / VEOL.HU – MEDIAWORKS

A veszprémi miniszobrok többévnyi tervezés és előkészület után kerültek ki a város frekventált helyszíneire. Elnevezésükről mindhárom esetben a veszprémiek dönthettek: az őr az Ernő nevet kapta, a bőröndön ülő utcazenészt Ödönnek hívják, míg a kislány és az oroszlán szobra a találó LeoNóra nevet kapta.

Török Balázs és Kolodko Mihály 
Fotó: Családi Archívum

– Az elsőként kikerült, őrt ábrázoló alkotás a múltat, az utcazenész szobra a jelent, míg a harmadik miniszobor a jövőt jelképezi, miközben az alkotások más és más hangulatot közvetítenek: az őr komoly és fegyelmezett, az utcazenész a vidámságot, míg a harmadik alkotás a nyugodtságot és a csendet szimbolizálja

 – magyarázta Török Balázs.

 

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.