A fiatalok az intézményben elindított Honvéd Kadét Program első évfolyamára nyertek felvételt – írja a Fejér megyei hírportál, a feol.hu.
A tábornap katonai foglalkozásait az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred állománya bonyolította le az alakulat fehérvári laktanyájában: ebben, a teljesség igénye nélkül biztonsági előadás, akadálypálya-foglalkozás és közelharc bemutató is helyet kapott, de fegyverzet-, gép- és harcjármű technikai, illetve híradó technikai foglalkozásokon is részt vettek a fiatalok.
A motivációs tábor résztvevőit Csizmadia Lajos főtörzszászlós, az alakulat vezénylőzászlósa fogadta, aki köszöntőjében kiemelte: az akadályversenyhez úgy álljanak hozzá a kadétok, hogy nem a részvétel, hanem a győzelem a fontos. Sikeralapú gondolkodásmódot kért tehát tőlük, amelyet valamennyien meg is fogadtak a nap során. Hiszen, ha nem így történt volna, az feladással, vesztéssel járna.
Ugyanakkor, a csapatmunka is nélkülözhetetlen a honvéd létben. Ahogy fogalmazott: valaki lehet gyorsabb, erősebb a másiknál, de más-más jellegű feladatban akár a gyengébb is sikeresebbnek bizonyulhat és abban bizonyíthat. – Ez igaz lesz a jövőre is, tanulmányaikra is – húzta alá a vezénylőzászlós, aki a bajtársiasságról, vagyis az egymás felé irányuló bizalomról is szót ejtett. – Nem élünk vissza a másik bizalmával és segítjük egymást! – világított rá a katonák közt uralkodó szokásjogból egy lényeges pontra.
– Szeptember elsején kezdik tanulmányaikat a diákok, 30 fős osztálylétszámmal – erről Balogh Ágnes, a kadétok angol szakos osztályfőnöke beszélt. Mint emlékeztetett: a gyerekek képzésük kezdetén egy békatábornak nevezett program keretében érkeztek a laktanyába. tanulmányaik honvédelmi informatikai szakirányra is kiterjednek majd.
Leendő osztályfőnökük megelégedéssel konstatálta: ahhoz képest, hogy először jártak laktanyában a gyerekek, igen fegyelmezettnek mutatkoztak. A beiratkozáskor sokukról kiderült: vagy ismerős, vagy családi indíttatásból választották a katonai pályát, ám, az is sokakat motivált, hogy idősebb – 10-11 évfolyamos – diáktársaik több éve végeznek ilyen irányú képzést és csak jókat hallottak tőlük. Érdekesség, hogy többen nem a közelből, hanem még Budapestről és a főváros környékéről is jelentkeztek erre a képzéstípusra. A kadétok az ötödik év végén kapják kézhez szakmai és érettségi bizonyítványukat. – Úgy érzem, sikerült ráhangolódniuk a témára és a beiratkozásra is szívesen jöttek. Ez más osztályoknál nem mindig történik így – foglalta össze tapasztalatait osztályfőnökük.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!