Kora délutántól egészen a késő esti órákig 15 féle programot állítottak össze az Óbudai Egyetem fehérvári karán, melyek között volt Lego NXT robotok programozása, VR-szemüveg-készítés, autópályatervezés, morzézás, oszcilloszkóppal való mérés és még sok minden egyéb – írja a Fejér megyei hírportál, a FEOL.
A robotverseny során a gyerekeknek tervezni kellett egy programot a robotokra, majd versenyeztetniük őket egy akadálypályán.
Amelyik először célba ért, az volt a nyertes. Az esemény helyi koordinátora, Hajnal Éva elmondta, hogy a gyakorlati programok mellett a gyerekek megismerkedhettek professzionális eszközökkel, és előadásokon vehettek részt, melyek többek között az alumínium jelentőségéről és a vízben található baktériumokról szóltak. Előbbi az „Alumínium titka” , utóbbi pedig az „Ivóvíz – ahogy eddig nem láttad” fantázianevet viselte.
Nem az Óbudai Egyetem volt az egyetlen megyei intézmény, amely csatlakozott a programokhoz.
A Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgáló online rendezvényt tartott, amely során a résztvevők megtanulhattak 3D-s színképet elemzeni, illetve azt is, milyen lépések kellenek ahhoz a mezőgazdaság terén, hogy sikeresen működtethessenek egy földönkívüli kolóniát.
A Dunaújvárosi Egyetemen az érdeklődők megismerkedhettek az elektrosztatikus porszállítással, ami például a modern hulladékkezelésben, a fém részek különválasztásában segít.
A Kodolányi Egyetem oktatójának, Prantner Zoltánnak az előadásából pedig azt is megtudhatták az érdeklődők, hogy érdekes módon az egyiptomi közvélemény napról-napra nyomonkövette az 1956-os magyarországi eseményeket.
Az eredeti cikket ITT érheti el.
Kiemelt kép: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap