A szegedi jezsuita templomban elárulta miért, és azt is, hogy Jézus mellett a sátán miként volt jelen a műtőben. Csókay András elmondta, hogy megítélése szerint nála sokkal jobb idegsebészek sem vállalták el a feladatot, de elkezdte a Jézus-imát imádkozni – amit kisfiuk elvesztése óta szokott tenni–, és megkapta azt az üzenetet, hogy nem szabad elkeserednie, mert az istenszeretőknek minden a javukra válik. Az orvos úgy véli, hogy a műtét kivitelezésének briliáns ötlete nem az övé volt, hanem Jézusé, amelyet aztán Hudák István érsebész végrehajtott – számolt be Szegeden a fejüknél összenőtt bangladesi ikerlányok szétválasztásának részleteiről Csókay András, a Honvédkórház Semmelweis-díjas idegsebésze – írja a Csongrád-Csanád megyei hírportál, a delmagyar.hu.
A szakember a Kaszap István Szakkollégium vendége volt a napokban. A Szent József-templomban megtartott előadása az Istennel egy műtőben címet kapta, éppen azért, mert a 2019-ben, a Cselekvés Alapítvány magyar orvoscsapata által elvégzett 30 órás műtétről is beszélt az ifjúságnak. Elárulta, a Rabeja és Rukia szétválasztásáról szóló tudományos cikket sokáig egyetlen idegsebészeti lap sem akarta közölni.
Csókay András elmondta, a probléma abból adódott, hogy be kellett írni a szerzőt, és mivel az ötletet nem magának, hanem, Jézus Krisztusnak tulajdonította, ezért nem írhatta oda a saját nevét. Az orvos úgy vélekedett, hogy teljesen tudománytalanná vált a tudományos világ, nem azért, mert nem ismeri el Jézust, hanem mert nem ismeri el valóságos személyként, aki inspirálhat ilyen felfedezésekre. Egy évig állt harcban a lapokkal, mert mindig ki akarták vele húzatni Jézus nevét. Aztán azt az ötletet kapta hogy a köszönetnyilvánításba és az utolsó sorba, mindenki mögé írja be a nevét. Végül a segítője, Sajgó Szabolcs SJ jezsuita szerzetes által tudta beletenni Jézust, mert azt írta, hogy köszönik Szabolcs atyának, SJ-nek, aki tanította a Jézus-imában, amely általa a fent említett kezeléshez a tudományos ötleteket kapta – részletezte.
Az SJ azonban nemcsak Szabolcs atyára utalt, hanem azt jelentette: Scientist Jesus, vagyis tudós Jézus.
A neves idegsebész szerint az is érdekes volt, hogy a sokadik elutasítás után éppen akkor érkezett meg egy lap jóváhagyása, amikor a feleségével az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson voltak.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.