A mai Füredi úton kialakított, színvonalas létesítmény a helyi vízisport-életben is fontos szerepet töltött be – írja a Hajdú-Bihar megyei hírportál, a haon.hu.
A „Margit” – a legendás debreceni fürdő története címmel nyílt helytörténeti kiállítás szerdán este a debreceni Méliusz Központi Könyvtár földszinti nagyelőadójában. Az összeállítást a helytörténeti fotótár anyagából Marton Andrea válogatta. A Bem téri intézményben november 17-ig látható tárlat megnyitó ünnepségén a MoMo Duó (Györgyfi Zsolt – trombita, Molnár Endre – tangóharmonika) adott stílszerű, hangulatos műsort múlt század eleji melódiákból, majd dr. Nagy Attila képeslapgyűjtő tartott múltidéző előadást.
Ingyen utazhattak ki a látogatók
Beszédében a helytörténet-kutató felidézte azt is, hogy Debrecenben több mint 100 éven át igen nagy vízi élet volt, és ennek alkotta részét a Margit-fürdő is, melyet Szikszay Gyula építtetett. Ez az építészeti remekmű 1890-ben nyílt meg, és nemcsak (tisztasági) fürdő volt, hanem egyebek mellet korcsolyapályája, nagyterme és később munkásotthona is működött. A Károly Ferenc József sugárúton (a mai Füredi úton) kialakított, színvonalas létesítmény Debrecen vízisport-életében is jelentős szerepet töltött be, hiszen itt üzemelt a város első – férfi – uszodája. Nagy Attila felelevenítette azt is, hogy a Margit főépülete dél felé nézett, előtte szökőkutas park, mögötte pedig maga a „rekreációs komplexum” terült el.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Vass Attila